Utrudnienia w ruchu pociągów i problemy z Portalem Pasażera

Utrudnienia w ruchu pociągów i problemy z Portalem Pasażera

Do trzech poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło dzisiejszego dnia. Występują utrudnienia w ruchu pociągów. Doszło także do kolejnej awarii serwisu Portal Pasażera.

Około południu w Bydgoszczy pociąg PKP Intercity „Bachus” potrącił nastolatkę.

Jak informuje Express Bydgoski, do tragedii doszło na bydgoskim osiedlu Błonie. Nie wiadomo z jakich przyczyn 17-latka znalazła się pod kołami pociągu.

Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. poinformował, że ok. 15:00 przywrócona została rozkladowa organizacja ruchu pociągów.

Do kolejnego zdarzenia doszło około 13:30 na szlaku Gąsocin – Ciechanów, gdzie pociąg IC Sobieski relacji Gdynia Gł. – Wiedeń potrącił człowieka. Pasażerowie zostali przesadzeniu do pociągu IC „Sienkiewicz” relacji Olsztyn – Kraków. Ruch pociągów na tym odcinku odbywa się po jednym torze.

 

Około godz. 15 doszło do potrącenia osoby przez pociąg EIP 5308 relacji Gdynia Gł. – Rzeszów. Wstrzymano ruch pociągów w obu kierunkach.

Przedstawiciel zarządcy infrastruktury poinformował „Kolejowy Portal”, że do wypadku doszło w okolicy przystanku Gdańsk Orunia.

– Ruch pociągów PKP Intercity został wstrzymany a pociągi Polregio skierowano objazdem – dodał Zieliński.

Na domiar złego ponownie nie działa Portal Pasażera. PLK pracują nad przywróceniem funkcjonaliści.

Aktualizacja

Ok 16:20 przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów na szlaku Gąsocin – Ciechanów.

Aktualizacja

O godzinie 17:15 wznowiono ruch pociągów po torze nr 1 na szlaku z Gdańska do Pruszcza Gdańskiego. Nadal trwają czynności na torze nr 2.

Po awarii działa już Portal Pasażera.

Aktualizacja

O godz. 18:00 przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów na szlaku Gdańsk Południowy – Pruszcz Gdański.

Aktualizacja

Ze względu na awarię urządzeń sterowania ruchem kolejowym na odcinku Psary – Góra Włodowska pociągi mogą wystąpić opóźnienia pociągów do 15 minut.