Utrudnienia po burzy i pożarze lokomotywy

Utrudnienia po burzy i pożarze lokomotywy

Poranna burza, która przeszły przez Warszawę doprowadziła do usterki urządzenia sterowania ruchem na stacji Warszawa Zachodnia. Problemy występowały też w woj. dolnośląskim, gdzie na odcinku Skokowa – Żmigród paliła się lokomotywa spalinowa.

Kilka minut po godz. 7 służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych zakończyły usuwanie usterki urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia, która wystąpiła po przejściu burzy.

Sytuacja na Warszawskim Węźle Kolejowym powoli stabilizuje się. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane są na stacjach i przystankach oraz w pociągach. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty – przekazała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

O utrudnieniach poinformowali także przewoźnicy.

Dnia 18.08.2023r. w związku z utrudnieniami w ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym, niektóre pociągi mogą być skierowane przez stacje Warszawa Gdańska. Opóźnienia pociągów mogą ulegać zmianie – poinformowało PKP Intercity.

Przewoźnik dodał, że uzgodniono wzajemne honorowanie biletów KM – IC na całym obszarze kursowania pociągów Kolei Mazowieckich, a także wprowadzono wzajemnie honorowanie biletów spółki PKP Intercity i ŁKA na odcinku Skierniewice – Węzeł Łódzki ŁKA.

Honorowanie biletów nie obowiązuje w pociągach EIP oraz z miejscami do leżenia – zaznacza przewoźnik

Koleje Mazowieckie poinformowały natomiast o wprowadzeniu wzajemnego honorowanie biletów KM – WKD na odcinku Warszawa Śródmieście – Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Wszystkie honorowania biletów obowiązują do odwołania.

Z innym, ale także poważnym zdarzeniem musiały sobie poradzić służby w Dolnym Śląsku.

Przed godz. 6 między Żmigrodem a Rawicz doszło do pożary lokomotywy spalinowej TEM2. Ruch pociągów wstrzymany był przez blisko 3 godziny.

Niektóre pociągi mają ponad 2 godzinne opóźnienie.