Szczecin: 22-latek miał narkotyki i był poszukiwany przez prokuraturę

Szczecin: 22-latek miał narkotyki i był poszukiwany przez prokuraturę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji ze Szczecina ujęli 22-letniego mieszkańca Wrocławia, który nie dość, że posiadał przy sobie narkotyki, to był jeszcze poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową. Mężczyzna bardzo zdenerwował się na widok funkcjonariuszy.

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Szczecinie i Komisariatu Policji Szczecin Śródmieście patrolując rejon dworca PKP Szczecin Główny, zauważyli mężczyznę, który na ich widok ewidentnie się zdenerwował. Mundurowi postanowili go wylegitymować i sprawdzić 22-letniego mieszkańca Wrocławia w bazach danych.

Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Wrocław Psie Pole. Jak by tego było mało, funkcjonariusze znaleźli u niego woreczek z suszem roślinnym koloru zielonego, a także białe tabletki. Okazało się, że są to narkotyki, ponad 30 gramów marihuany oraz opioidowe leki przeciwbólowe oxydolor. Policjanci przewieźli mężczyznę do policyjnej celi. Teraz za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem.

Dalsze czynności prowadzi Komisariat Policji Szczecin Śródmieście. Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.