Porozumienie między UTK a Wyższą Szkołą Logistyki

Porozumienie między UTK a Wyższą Szkołą Logistyki

Konsultacje programu studiów i staży w zakresie transportu multimodalnego dla studiów dualnych dla studentów oraz szkoleń dla nauczycieli akademickich to główne założenia porozumienia o współpracy między Prezesem Urzędu Transportu Kolejowego a poznańską Wyższą Szkołą Logistyki.

Porozumienie podpisali dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego oraz dr inż. Adam Koliński, Rektor Wyższej Szkoły Logistyki. Urząd zobowiązał się między innymi do konsultacji programu studiów i staży dla studentów studiów dualnych specjalności transport multimodalny czy konsultacji materiałów dydaktycznych i sylabusów.  Uczelnia będzie realizować projekt partnerski na rzecz utworzenia studiów dualnych inżynierskich o specjalności Transport multimodalny oraz szkoleń dla nauczycieli akademickich, podnoszący kompetencje zawodowe, cyfrowe, z zakresu zielonej transformacji i projektowania uniwersalnego.

Nie chcemy podpisywać porozumienia dla samej formalności. Chcemy służyć radą i dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Wiemy jak ważne dla systemu kolejowego i branży logistycznej są wykształcone kadry.  Ma to szczególne znaczenia dla podnoszenia poziomu bezpieczeństwa – mówił podczas podpisania porozumienia Prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr inż. Ignacy Góra.

Misją Urzędu Transportu Kolejowego jest kreowanie bezpiecznych i konkurencyjnych warunków świadczenia usług transportu kolejowego. Natomiast jego wizją jest bycie nowoczesnym i otwartym urzędem, dbającym o wysokie standardy wykonywania usług na rynku transportu kolejowego.

Wyższa Szkoła Logistyki kształci interdyscyplinarnie i profesjonalnie logistyków, otwiera studentom drogę do kariery zawodowej oraz przyczynia się do rozwoju nauk o zarządzaniu w obszarze logistyki. Spełnienie założonych celów jest wspólnym dążeniem kadry akademickiej i administracyjnej we współpracy z naukowymi i gospodarczymi partnerami z kraju i zagranicy.

Dla UTK istotna jest współpraca ze szkołami wyższymi. Podobne porozumienia podpisane zostały już z 14 uczelniami.