PKP PLK: po czwartkowej awarii rozjazdu dzisiaj ruch na WWK stabilny

PKP PLK: po czwartkowej awarii rozjazdu dzisiaj ruch na WWK stabilny

W piątek, 10 maja 2024 r. pociągi jadące przez stację Warszawa Zachodnia kursują zgodnie z rozkładem. Czwartkowa awaria jednego z rozjazdu przyczyniła się do opóźnienia łącznie 63 pociągów na 784 minuty.

Jak podkreśla Karol Jakubowski z zespoły prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe ruch pociągów nie był wstrzymany. 

Zdarzanie było spowodowane awarią napędu sterującego rozjazdem. Pierwsza awaria wystąpiła o godz. 8:18. Natychmiast na miejsce skierowano służby techniczne PLK SA. Pracownicy zabezpieczyli urządzenie, dzięki czemu o godz. 9:15 przywrócono działanie rozjazdu. Prowadzony był stały nadzór przez służby PLK SA. Urządzenie posiada gwarancję producenta, który został niezwłocznie wezwany do przeprowadzenia naprawy – tłumaczy Jakubowski .

Przedstawiciel zarządcy infrastruktury dodał, że  godz. 13:12 ponownie wystąpiła awaria napędu tego samego rozjazdu.

Służby techniczne PLK zabezpieczyły urządzenie, by o godz. 13:50 przywrócić działanie rozjazdu. Przedstawiciel producenta przystąpił do docelowej naprawy napędu rozjazdu o godz. 20:45. Prawidłowe działanie urządzenia przywrócono o godz. 22:00 – zaznaczył Jakubowski.

W ocenie PKP PLK nie było zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego.

Dyżurni ruchu prowadzili pociągi w taki sposób, aby minimalizować opóźnienia. Na czas naprawy wprowadzone były zmiany w kursowaniu pociągów. Część składów kierowana była na inne tory. Informacje o zmianach w rozkładach jazdy na bieżąco przekazywane były na stacjach i przystankach oraz na stronie www.portalpasazera.pl – dodaje.