Opublikowano nagranie z wypadku dostawczaka z pociągiem w Piastowie [FILM]

Opublikowano nagranie z wypadku dostawczaka z pociągiem w Piastowie [FILM]

PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały nagranie z kolizji, do jakiej doszło na początku tygodnia w Piastowie. Kierowca dostawczaka, mimo migającego czerwonego światła na sygnalizatorze i opadających rogatkach, wjechał na przejazd kolejowy. Na nic nie zdały się manewru kierowcy, który utkną na torach . Chwile później zderzył się z pociągiem.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w poniedziałek 23 października na przejeździe kolejowo-drogowym na granicy Piastowa i Warszawy, gdzie kierowca auta dostawczego nie zatrzymał się przed migającym na czerwono sygnalizatorem, zabraniającym wjazdu na skrzyżowanie.

Kierowca zignorował znaki i wjechał pod zamykający się drąg rogatkowy.

PKP Polskie Linie Kolejowe przypominają, że 99% wszystkich wypadków na przejazdach powodują kierowcy, którzy lekceważą sygnalizację, zasady ruchu drogowego i bezpieczeństwa. Pośpiech, nieuwaga i brawura zbyt często skłaniają do nierozważnych zachowań. W sytuacji kryzysowej można skorzystać z „żółtych naklejek”, które znajdują się na napędach rogatek lub na krzyżu św. Andrzeja. Od 2018 roku każdy przejazd w Polsce, zarządzany przez PKP Polskie Linie Kolejowe, jest dodatkowo oznakowany. Żółte naklejki posiadają trzy istotne informacje: indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu kolejowo-drogowego, numer alarmowy 112 i numer awaryjny.

Pociągiem PKP Intercity IC „DĄBROWSKA” relacji Wrocław Główny – Białystok podróżowało około 150 osób. Ze względu na uszkodzenia lokomotyw pociąg został odwołany na dalszym odcinku. Podróżnym umożliwiono przejazd pociągiem IC „NAŁKOWSKA” relacji Wrocław Główny – Białystok.