Mając sądowy zakaz przyjechał pojazdem kraść węgiel

Mając sądowy zakaz przyjechał pojazdem kraść węgiel

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Bytomiu podczas działań ,,Bezpieczny Szlak IX’’ ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował wywieść w workach miał węglowy, pochodzący z powstałego wcześniej usypu z pociągu relacji Ruda Bielszowice – Bytom Bobrek. Jak się okazało 23-latek przyjechał kraść miał węglowy mając sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również wysokiej grzywny.

We wtorek, 19 września 2023 r. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Bytomiu, podczas prowadzonych działań przeciwkradzieżowych pod krypt. ,,Bezpieczny Szlak IX’’ w stacji Bytom Bobrek ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży miału węglowego. Mężczyzna usiłował wywieść samochodem osobowym z terenu kolejowego worki, które zapakowane były kruszonym węglem. Jak się okazało na miejsce procederu przyjechał Renault Clio, pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Mundurowi odzyskali łącznie 8 worków z miałem węglowym o masie prawie pół tony. Ujęty 23-letni mieszkaniec Bytomia, odpowie teraz za kradzież przed Sądem Rejonowym w Bytomiu. Odzyskany miał węglowy zostanie w najbliższym czasie przekazany przewoźnikowi. Natomiast za niestosowanie się do decyzji sądu grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności prowadzi Komisariat IV Policji w Bytomiu.