Kradł śruby mocujące szyny na nieczynnej linii kolejowej

Kradł śruby mocujące szyny na nieczynnej linii kolejowej

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Węglińca dzięki kamerze wyposażonej w czujnik ruchu, stosowanej do monitorowania obszaru kolejowego ustalili sprawcę kradzieży metalowych elementów nawierzchni torowej. Przy podejrzanym znaleziono kilkadziesiąt wkrętów i śrub stopowych mocujących szyny do podkładów kolejowych o łącznej wadze około 40 kilogramów. Odzyskane mienie stanowiło własność Zakładu Linii Kolejowych we Wrocławiu.

W połowie kwietnia dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu na jednym z nagrań z fotopułapki, wypatrzył moment, jak nieznany sprawca wykręca śruby mocujące szyny. Wszystko to działo się na nieczynnej linii nr 283 na trasie Zebrzydowa – Ławszowa. Na miejsce zdarzenia błyskawicznie skierowano patrol SOK.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli sprawcę kradzieży, który dokonywał demontażu elementów nawierzchni kolejowej na nieczynnym torze. Mundurowi zabezpieczyli kilkadziesiąt wkrętów i śrub stopowych służących do mocowania szyn kolejowych o łącznej wadze około 40 kg.

26-letni mieszkaniec gminy Osiecznica usłyszy zarzut usiłowania kradzieży oraz dewastacji części linii kolejowej poprzez wykręcanie śrub mocujących szyny. Tym razem kradzież elementów nawierzchni torowej nie miała żadnego wpływu na bezpieczeństwo w ruchu kolejowym. Odzyskane mienie zostało przekazane przedstawicielowi Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe w Legnicy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Nowogrodźcu.