Kolejny Elf.eu pojechał na testy do Czech [FILM]

Kolejny Elf.eu pojechał na testy do Czech [FILM]

W niedzielny wieczór polsko-czeskie przejście graniczne Chałupki-Bohumin przejechał kolejny wyprodukowany przez Pesę skład Elf.eu dla RegioJet.

Pojazd udał się na wymagane testy na tor VUZ. O ile po polskiej stronie, jednostka 654-003 jechała samodzielnie to już od granicy do Velimia była ciągnięta przez lokomotywę ET41-103.

Video: Patryk Farana

Pojazdy wyprodukowane przez Pesa Bydgoszcz dla RegioJet to dwuczłonowe wielosystemowe elektryczne zespoły trakcyjne (AC 25 kV 50hz oraz  DC 3 kV.), które przewoźnik wdroży w regionalnych pociągach pasażerskich eksploatowanych w imieniu regionu Ústí nad Labem. W sumie RegioJet zakupił 7 zestawów, a  wartość zamówienia wynosi ponad 0,5 mld koron czeskich.

Po pomyślnym zakończeniu testów przewoźnik przewiduje stopniowe wprowadzanie pociągów do eksploatacji na liniach U1, U5, U7, U13, U16 oraz w ramach dodatkowych usług w regionie Ústí nad Labem.

Pojazdy będą w pełni zgodne z najnowszymi normami ETCS II. Dla podwyższenia komfortu podróży i bezpieczeństwa pasażerów przewidziano: klimatyzację, WiFi, gniazdka 230V, uchwyty dla rowerów, miejsca na wózki inwalidzkie lub większy bagaż, monitoring, automaty biletowe, kącik dziecięcy, a w strefie wejścia/wyjścia pojemniki umożliwiające separację śmieci.

Dynamiczny system informacji pasażerskiej będzie zintegrowany z systemem DUK Usti, co umożliwi wyświetlanie informacji o możliwościach przesiadkowych na inne środki transportu publicznego w ramach aglomeracji usteckiej.

Dodajmy, że w połowie września na torze VUZ przebywał skład o numerze 654-002.

AKTUALIZACJA

Zgodnie z naszymi informacjami skład 654-003 jest już na torze VUZ Velim.