Kolejne problemy z lokomotywą SU4220-004

Kolejne problemy z lokomotywą SU4220-004

W niedzielę, 26 czerwca w lokomotywie SU4220-004 prowadzącej pociąg IC „Śnieżka” relacji Kudowa Zdr. – Warszawa Wsch. w silniku spalinowym nr 1 wybuch pożar – informuje Kolejowa Ziemia Kłodzka.

Do zdarzenia doszło w Lewinie Kłodzkim na linii kolejowej 309.

– W trakcie jazdy w komorze silnika spalinowego nr 1 włączyło się samoczynne gaszenie środkiem gaśniczym. Po postoju i sprawdzeniu przez straż pożarną, skład wycofał aż do stacji Kudowa Zdr. w trybie awaryjnym, jadąc tylko na silniku nr 2. Po postoju na stacji, pusty skład odjechał w stronę Wrocławia – informuje Kolejowa Ziemia Kłodzka.

PKP Intercity poinformowało jedynie, że z przyczyn technicznych za pociąg IC 66150 „Śnieżka” relacji Kudowa-Zdrój – Wrocław Główny została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Przypomnijmy, że to kolejne problemy z SU4220-004. W połowie czerwca w okolicach miejscowości Twardawa w lokomotywie doszło do silnego zadymiania w obrębie skrzynki łączeniowej przewodów zasilających III-go silnika trakcyjnego.

Dodajmy, że 14 czerwca   w Tarnowie koło Stargardu doszło do pożaru czeskiej lokomotywy serii 754, która prowadziła pociąg TLK „Staszic” relacji Szczecin Gł. – Lublin Gł. Na szczęście nikomu nic się nie stało.