Funkcjonariusze SOK zakończyli niebezpieczną zabawę nieletnich

Funkcjonariusze SOK zakończyli niebezpieczną zabawę nieletnich

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali 15-latkę, która jechała na sprzęgu zaczepowym na końcu składu pociągu osobowego. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem nastolatka naraziła na niebezpieczeństwo swoje zdrowie i życie.

W poniedziałek, 28 marca 2022 r. dyżurny ruchu stacji Bielsko Biała Główna powiadomił dyżurnego zmiany Posterunku SOK w Czechowicach Dziedzicach, że zwrotniczy przejazdowy zauważył osoby jadące na sprzęgu zaczepowym pociągu relacji Zwardoń – Katowice. Na trasę przejazdu pociągu niezwłocznie wysłano patrol funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Czechowicach Dziedzicach.

Po wjeździe pociągu do stacji Bielsko Biała Lipnik funkcjonariusze SOK stwierdzili, że trzy osoby nieletnie znajdują się na końcu składu pociągu. Na widok patrolu SOK amatorzy niebezpiecznej zabawy rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu ujęta została 15-latka, która była sprawczynią niebezpiecznego incydentu. Nieletnia została przekazana wezwanym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu I Policji w Bielsku Białej, celem prowadzenia dalszego postępowania.

Straż Ochrony Kolei przypomina, iż wszelkie bezmyślne zabawy nieletnich na obszarze kolejowym stwarzają olbrzymie zagrożenie dla ich życia i zdrowia.