Fundacja Grupy PKP wsparła Zespół Opiekuńczy MOPS w Tczewie

Fundacja Grupy PKP wsparła Zespół Opiekuńczy MOPS w Tczewie

Placówka opiekuńcza otrzymała aparat Polaris HP S do laseroterapii wysokoenergetycznej i biostymulacji dzięki darowiźnie udzielonej przez Fundację Grupy PKP.

– Jednym z celów statutowych Fundacji Grupy PKP są działania społeczne z zakresu ochrony i promocji zdrowia, jednocześnie wsparcie dla seniorów pozostaje dla nas niezwykle ważną kwestią. Wiemy, że wiele starszych osób nie może liczyć na pomoc ze strony rodziny i tym samym mamy świadomość, że każde działanie pro-seniorskie jest bardzo istotne. – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Terapia laserem wysokoenergetycznym, to jedna z wiodących dziedzin fizykoterapii. Celem zakupu lasera wysokoenergetycznego jest leczenie osób starszych – mieszkańców Zespołu Opiekuńczego MOPS oraz osób korzystających z Dziennego Domu Pobytu i Klubu Senior +. Laser w krótszym czasie umożliwia uzyskanie lepszych efektów terapeutycznych. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i biostymulująco. Dodatkowo, leczy zmiany zwyrodnieniowe, zapalne, przeciążeniowe stawów, ścięgien i mięśni kręgosłupa.

– Dzięki pomocy wielu osób i instytucji, w tym Fundacji Grupy PKP, udało się dokonać zakupu ważnego urządzenia, którego stosowanie będzie niosło korzyści: podtrzyma sprawność i kondycję seniorów. Serdecznie dziękujemy za udzielone wsparcie. Nie liczy się to, ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz – mówi Wioletta Niewiarowska-Mindak, kierownik Zespołu Opiekuńczego.

Ośrodek w Tczewie ma charakter interwencyjny i oferuje szeroki wachlarz udogodnień. Pacjenci mogą liczyć na całodobową opiekę pielęgniarską oraz wizyty lekarza POZ. Dodatkowo, placówka ma salę rehabilitacyjną, gabinet odnowy biologicznej, a każdy pokój jest wyposażony w instalację przywoławczą. Seniorzy mogą korzystać z zabiegów, które są dostosowane do ich potrzeb. Mają do wyboru: rehabilitację ruchową, ćwiczenia na przyrządach, światłolecznictwo, masaże lecznicze bądź terapię zajęciową.

Fundacja Grupy PKP po raz kolejny udzieliła wsparcia Zespołowi Opiekuńczemu MOPS w Tczewie. Między innymi w zeszłym roku pomogliśmy placówce w sfinansowaniu zakupu pięciu łóżek rehabilitacyjnych.