Dwóch nastolatków zniszczyło tabor Polregio

Dwóch nastolatków zniszczyło tabor Polregio

Cztery zniszczone pojazdy, straty na co najmniej 500 tys. zł i kilkumiesięczne oczekiwanie na naprawy taboru – to bilans bezmyślnego zachowania dwóch nastolatków w wieku 12 i 14 lat w Lesznie.

W czterech zmodernizowanych pociągach typu EN57 należących do Polregio zostały powybijane okna, szyby przejściowe i czołowe, jak również rozbito monitory informacji pasażerskiej, wyświetlacze i reflektory oraz uszkodzone gaśnice.

Łączna wartość szkód została wstępnie szacowana na co najmniej 0,5 mln zł – poinformowała Aleksandra Baldys , rzecznik Polregio.

Jak dodała przedstawicielka przewoźnika, uszkodzone składy oczekiwały na bocznicy kolejowej w Lesznie na przeprowadzanie bieżących napraw i przeglądów technicznych.

Ich naprawy w związku z wydarzeniem zajmą kilka miesięcy dłużej niż zakładano – podkreśla Baldys.

Warto podkreślić, że pociągi zaraz po niezbędnym serwisie miały trafić na trasy i służyć pasażerom.

Skala zniszczeń jest tak duża, że dokonanie dodatkowych napraw i zmiana wielu zniszczonych elementów potrwa kilka miesięcy dłużej. Spowoduje to wydłużenie okresu niedostępności tych czterech pojazdów – podaje spółka

Przypomnijmy, że Sekcja Utrzymania i Napraw Taboru w Lesznie to jeden z najważniejszych punktów technicznych w Polsce zachodniej. Miesięcznie przeprowadzonych jest tutaj średnio ponad 60 napraw i przeglądów. Zasoby tego zaplecza pozwalają zaspokoić potrzeby techniczne Wielkopolskiego Zakładu Polregio, zakładów sąsiednich oraz innych przewoźników.