CTL Logistics w rankingu Poland’s Best Employers 2021

CTL Logistics w rankingu Poland’s Best Employers 2021

Spółka CTL Logistics zajęła 2 miejscu w kategorii Transport i Logistyka a 26 pozycję w zestawieniu ogółem zawierającym 300 polskich przedsiębiorstw. Pierwsza edycja rankingu 300 Najlepszych Polskich Pracodawców – Poland’s Best Employers 2021 to zestawienie, jakiego dotychczas w Polsce nie było. O odpowiedź na pytanie, kto jest najlepszym pracodawcą w Polsce, poproszono samych pracowników.

Pracownicy ocenili swoich pracodawców w anonimowej ankiecie, dzięki czemu zbadana została rzeczywista jakość oferowanych miejsc. W badaniach ankietowych, wypełniając specjalny kwestionariusz, wzięło udział ponad 10 tysięcy pracowników, którzy wydali blisko… 160 tysięcy rekomendacji!

– Z pewną ostrożnością podchodzę do wszelakich rankingów, zestawień, nagród. Wiele z nich uległo prze lata znacznej dewaluacji, formuła wielu jest dla mnie mało czytelna… Zestawienie Poland’s Best Employers 2021 jest jednak wyjątkowe bo zgodnie z informacją organizatorów to pracownicy w sposób anonimowy zatem komfortowo, bez presji i lukrowania wyrazili swoją opinię o nas, o Firmie, pośrednio o ludziach nią zarządzających – powiedział Grzegorz Bogacki, Prezes Zarządu CTL Logistcs. – Takie wyróżnienie to potwierdzenie słuszności drogi którą obraliśmy. To badanie dotyczyło roku 2020 a więc czasu pandemii gdzie musieliśmy podjąć szereg trudnych decyzji inwestycyjnych ale także uderzających bezpośrednio w pracowników. Cała ekipa CTL Logistics miała czasowo ograniczone wynagrodzenia przy zachowaniu pełnego wymiaru czasu pracy, nie realizowaliśmy także wypłat świadczeń z Funduszu Socjalnego – to wszystko mogło być przysłowiowym „gwoździem do trumny” ale nie było. Co zaważyło bo z ankiety globalnie aż 70% pracowników wskazuje na wagę wynagrodzenia? Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć. Dla mnie osobiście i sadzę że dla wielu pracowników bardzo istotna  jest otwarta komunikacja do wszystkich pracowników, spotkania bezpośrednie, mailing, Intranet – nie było i nie ma możliwości aby którykolwiek z pracowników administracyjnych czy pełniących służbę na torach miał niedosyt informacyjny. Kolejne – polityka otwartych drzwi która była i jest – co gryzie , co boli, co się nie podoba, co się podoba – to wszystko wiemy od naszej ekipy która z tym przychodzi. Komfort pracy, elastyczność – gdzie tylko jest to możliwe utrzymywana jest już od roku praca zdalna, hybrydowa. Zresztą już przed pandemią mieliśmy uregulowany tryb pracy zdalnej i była możliwość skorzystania z tego rozwiązania.  Patrząc na kryteria i czytając o szczegółach kwestionariusza pojawił się temat zawsze kontrowersyjny czyli płac. W CTL wynagrodzenia są zgodne z tym co oferuje rynek, nie odstajemy od firm konkurencyjnych a też indywidualnie podchodzimy do zmian uposażenia. Dodatkowo, wszyscy pracownicy mogą skorzystać z prywatnej opieki medycznej którą w całości finansujemy. Dostęp do kilkudziesięciu specjalistów czy po prostu internisty to od roku nieoceniony przywilej tych którzy prywatną opiekę mają. Także grupowe, preferencyjne stawki ubezpieczeń są istotne bo poczucie bezpieczeństwa jest ogromnie istotne w tych bardzo burzliwych czasach. Ale jakie nie byłyby czasy, CTL Logistics to w mojej opinii bardzo dobre miejsce na zawodowej drodze dla każdego i cieszę się, że tą moją subiektywną opinię podzielają pracownicy. Dziękuję i zapraszam tych którzy szukają swojego przyjaznego, dobrego, zawodowego miejsca w branży logistycznej – dodał Bogacki

– Nie wiemy kto wypełniał kwestionariusz, ale to finalnie nie ma znaczenia, bo wszyscy pracownicy są dla nas najważniejsi, a w Dziale, którym kieruję w szczególności. Mój zespół to wspaniałe dziewczyny, które były i są do dyspozycji każdego pracownika, służą radą i pomocą nie tylko w tematach czysto zawodowych, ale też są wsparciem w trudnych sytuacjach życiowych. Profesjonalizm, dobra atmosfera, empatia, otwartość, szybkie reagowanie na potrzeby tak Pracodawcy jak i Pracowników – to klucz do sukcesu. Wsłuchujemy się w głosy pracowników, analizujemy, wyciągamy wnioski, wdrażamy. Jednym z takich flagowych w ostatnim okresie działań jest Akademia Rozwoju czyli projekt szkoleniowy w zupełnie nowej odsłonie bazujący na wewnętrznych szkoleniach dla pracowników przez pracowników. Uczestnicy uczą się, poszerzają kompetencje i wiedzę czerpiąc od swoich koleżanek i kolegów którzy aktywizują swój potencjał – powiedziała Joanna Michalik-Kamracka, Dyrektor Działu Personalnego. – Last but not least  czyli nasi Partnerzy Społeczni, którzy ze zrozumieniem podchodzą do wyzwań, które się pojawiają. Często różnimy się w szczegółach, ale to co przyświeca jednej i drugiej stronie w niekończącym się dialogu to zawsze dobro pracownika. I za to dziękuję. I cieszę się że jesteśmy częścią Poland’s Best Employers 2021 – dodała Michalik-Kamracka.