Funkcjonariusze SOK zatrzymali chłopców układających kamienie na szynach

Funkcjonariusze SOK zatrzymali chłopców układających kamienie na szynach

Na szlaku kolejowym Kotlin-Witaszyce Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali 3 nieletnich chłopców, którzy układali kamienie na główkach szyn.  Bezmyślna zabawa nieletnich mogła spowodować groźne skutki dla bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

W poniedziałek 22.03 br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jarocinie otrzymał informację o najechaniu pociągu relacji Poznań Główny – Ostrów Wielkopolski na kamienie ułożone na główkach szyn obu torów. Do zdarzenia doszło na  szlaku kolejowym Kotlin-Witaszyce.

Niezwłocznie po otrzymaniu informacji na miejsce zdarzenia został wysłany patrol Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Jarocinie. Po przybyciu we wskazany rejon funkcjonariusze ujęli trzech 15-latków, którzy przyznali się do układania kamieni na torach. Po ujęciu nieletnich mundurowi stwierdzili, że na główkach szyn ułożone zostały kolejne kamienie. Przedmioty zagrażające bezpieczeństwu w ruchu pociągów funkcjonariusze SOK usunęli przed przejazdem kolejnego pociągu.

Ujęci nastolatkowie zostali przekazani funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Niezwłoczne przekazanie informacji do SOK przez maszynistę pociągu oraz dyżurnego ruchu i dyspozytora z Zakładu Linii Kolejowych w Ostrowie pozwoliło na błyskawiczną reakcję funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei i udaremnienie bezmyślnych, niebezpiecznych działań prowadzonych przez ujętych nastolatków.