Życzenia Prezesa UTK z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty

Życzenia Prezesa UTK z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty

16 września obchodzony jest Europejski Dzień Maszynisty. Z tej okazji Prezes Urzędu Transportu Kolejowego złożył wszystkim maszynistom życzenia.

Z okazji Europejskiego Dnia Maszynisty chciałbym wszystkim Maszynistom podziękować za codzienną służbę i życzyć zadowolenia z wykonywanego zawodu,  zrozumienia ze strony pasażerów i dobrej współpracy w zespołach oraz powodzenia w życiu osobistym. Życzę także by każda podróż była bezpieczna, a na semaforach zawsze było zielone światło.

Zawód maszynisty na ziemiach polskich istnieje od 176 lat. Wielu maszynistów pochodzi z rodzin kultywujących tradycje kolejarskie. Tak jak przed laty, tak i obecnie wszyscy jesteśmy świadomi jak odpowiedzialnym i ważnym w strukturze rynku kolejowego jest zawód maszynisty. To w Waszych rękach każdego dnia jest bezpieczeństwo setek tysięcy ludzi w trakcie ich podróży – tych bliskich i tych dalekich. To również dzięki Waszemu profesjonalizmowi i zaangażowaniu miliony ton różnych towarów docierają bezpiecznie i terminowo do celu.

Jeszcze raz dziękuję w imieniu całej branży i miłośników kolei za Waszą codzienną służbę.

Ignacy Góra
Prezes
Urzędu Transportu Kolejowego