Złodzieje węgla ujęci przez funkcjonariuszy GOI w Katowicach

Złodzieje węgla ujęci przez funkcjonariuszy GOI w Katowicach

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży węgla, usypanego wcześniej z wagonów kolejowych. Złodzieje zapakowali do worków ponad tonę tego ,,czarnego złota’’. Teraz odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek przy torach na szlaku kolejowym Mysłowice – Stawiska. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli węgiel z terenu kolejowego.

Mężczyźni mieli już przygotowane ponad tonę węgla do wywiezienia, zapakowanego do 40 worków. Wobec jednego z ujętych sprawców kradzieży zastosowano środki przymusu bezpośredniego. Jak ustalili funkcjonariusze GOI SOK odzyskany węgiel pochodził z powstałego wcześniej usypu z pociągu towarowego relacji KWK Brzeszcze – Kostrzyn.

Ujęci to 30 i 47-letni mieszkańcy Mysłowic. Obaj mężczyźni niebawem stanął przed sądem. Odzyskane w całości mienie wróciło już do swojego właściciela. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach.