WKD będzie rozdawać sadzonki drzew

WKD będzie rozdawać sadzonki drzew

Warszawska Kolej Dojazdowa we współpracy z Urzędem Miasta Milanówka przygotowała akcję „Zielono nam” podczas której w czwartek 17 czerwca 2021 r. rozdawane będą sadzonki drzew iglastych i liściastych.

W ramach akcji „Zielono nam” prowadzonej w czwartek 17 czerwca 2021 r. na peronie przystanku osobowego Milanówek Grudów oraz na terenie Urzędu Miasta w Milanówku zostanie rozdanych łącznie 500 sztuk sadzonek drzew liściastych i iglastych.

Sadzonki będą wydawane za okazaniem ważnego biletu okresowego WKD lub skasowanego nie później niż 1.05.2021 r. biletu jednorazowego WKD (tj. skasowanego w okresie od 01.05.2021 r. do 17.06.2021 r. włącznie). Akcja trwa w godzinach 11:30-14:00 lub do wyczerpania zapasów. Jedna osoba za okazaniem ww. biletu WKD może otrzymać jedną sadzonkę.

– Jesteśmy przewoźnikiem dla którego przyroda, równowaga ekologiczna, otaczający nas krajobraz oraz komfort życia w naszych małych ojczyznach są bardzo ważne. Stąd też pomysł na akcję „Zielono nam” i zaangażowanie gmin oraz pasażerów w pomoc w nasadzenich kompensacyjnych po usunięciu drzew na odcinku linii Grodzisk Mazowiecki – Podkowa Leśna na potrzeby budowy drugiego toru. W tym celu spółka podjęła współpracę z gminami na terenie których prowadzona jest inwestycja. – informuje  Warszawska Kolej Dojazdowa.

Do tegorocznej akcji rozdawania sadzonek i sadzenia drzew włączyła się gmina Milanówek. W następnym roku przedsięwzięcie będzie kontynuowane we współpracy z innymi Gminami, które wyraziły chęć w nim udziału.