Gdzie znajduje się „Dworzec Roku” 2021?

Gdzie znajduje się „Dworzec Roku” 2021?

Już po raz czwarty ruszył konkurs „Dworzec Roku”, wspólna inicjatywa Fundacji ProKolej i Fundacji Grupy PKP. Niezależni eksperci, wspólnie z internautami i podróżnymi, wskażą najlepsze praktyki, które znalazły zastosowanie w dworcowej przestrzeni. Kto wygra kolejowe zmagania i zdobędzie prestiżowy tytuł „Dworca Roku” 2021?

– W maju rozpoczęliśmy etap zbierania propozycji polskich dworców kolejowych do konkursu. Każdy może zgłosić swoją propozycję. Na zgłoszenia czekamy do 11 lipca. Po wstępnej selekcji, dokonanej na podstawie obiektywnych kryteriów, wybierzemy te, które przedstawimy niezależnym ekspertom – tłumaczy dr Jakub Majewski, prezes Fundacji ProKolej, pomysłodawca konkursu. – To właśnie oni dokonają szczegółowych audytów, czyli zbadają m.in. poziom świadczonych usług obejmujących takie kwestie jak: atrakcyjność, dostępność, czystość, estetyka, poczucie bezpieczeństwa czy powiązanie z systemem lokalnego transportu oraz poziom jakości obsługi pasażera – dodaje.

Prezes zarządu Fundacji Grupy PKP podkreśla, że konkurs jest szansą na pokazanie, w jaki sposób rozwijają się obiekty dworcowe w Polsce. To również okazja do wsłuchania się w głos pasażerów, bo to przede wszystkim z myślą o nich w ostatnich latach dworce kolejowe przechodzą zauważalne zmiany na lepsze.

– To wyjątkowy projekt, który doskonale wpisuje się w zakres działań Fundacji Grupy PKP. Dokładamy wszelkich starań, by inicjować i promować wydarzenia wspierające rozwój polskiej kolei. Konkurs na „Dworzec Roku” przyczynia się do upowszechniania pozytywnych przemian wśród osób podróżujących pociągami. Opinie pasażerów są także cenną wskazówką, pokazującą kierunek, w jakim powinny zmierzać dalsze działania, których zadaniem jest budowa kolei nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej dla odbiorcy – dodała Katarzyna Kucharek.     

Zwieńczeniem pracy niezależnych ekspertów jest internetowe głosowanie. Tu udział może wziąć każdy. W minionych edycjach oddano ponad 20 000 głosów. To pokazuje poziom zainteresowania wskazaniem najlepszych praktyk na kolei. Zeszłoroczne zmagania wygrał dworzec w Przemyślu i Rudzie Chebziu. Kto będzie tegorocznym laureatem? O tym przekonamy się już w listopadzie!

Zapraszamy do przesłania zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej: https://dworzec-roku.pl/glosowanie