Wakacyjny rozkład jazdy Kolei Śląskich

Wakacyjny rozkład jazdy Kolei Śląskich

Dodatkowy postój na stacji Dąbrowa Górnicza Pogoria, szybsze podróże do Częstochowy, wakacyjne połączenie do Zakopanego a także nowy kanał sprzedaży biletów. Koleje Śląskie przedstawiły szczegóły letniego rozkładu jazdy pociągów.

Z uwagi na duże zainteresowanie zalewem Pogoria, od 12 czerwca pociągi Kolei Śląskich będą zatrzymywały się na stacji Dąbrowa Górnicza Pogoria.

Od 30 czerwca 2022 r. pociągi do Zakopanego będą kursowały codziennie. Przypominamy, że w związku z trwającym remontem, stacja końcowa jest czasowo przeniesiona.

Z końcem czerwca zakończy się remont stacja Tychy Grota Roweckiego.

Czas przejazdu na trasie Częstochowa – Gliwice w nowym rozkładzie ma skróci się od 2 do 5 minut.

Przewoźnik przypomina, że na odcinku objętym Zastępcza Komunikacją Autobusową Katowice – Tarnowskie Góry (linia S8) podróżni posiadający bilety okresowe mogą korzystać z przejazdów komunikacją ZTM na liniach M3 oraz T-40.

 – Od 13 czerwca br. w związku z zakończeniem remontu torowiska tramwajowego w Chorzowie linia zastępcza T-40 zostanie zastąpiona linią tramwajową T-20 – dodają Koleje Śląskie.

Rozkład jazdy obowiązujący od 12 czerwca 2022 r. do 3 września 2022 r.

Nowy kanał sprzedaży biletów

Od dnia 15 czerwca Koleje Śląskie rozszerzają sieć sprzedaży o kolejny kanał – serwis Bilkom.

Dodatkowo będzie także możliwy zakup oferty Wspólnego Biletu na połączenia realizowane pociągami KŚ – podkreśla przewoźnik.

Przywrócenie zawieszonych połączeń

Już teraz przewoźnik zapowiada powrót pociągów od 4 września na trasę Cieszyn – Goleszów (linia S61). Od 15 października 2022 r., pociągi Kolei Śląskich ruszają liniami S6 oraz S76 do Wisły.