Symulator lokomotywy Gama trafił do Ośrodka Szkolenia Pol-Miedź Trans

Symulator lokomotywy Gama trafił do Ośrodka Szkolenia Pol-Miedź Trans

Pierwszy w Polsce nowoczesny symulator lokomotywy 111Ed-20 “Pesa Gama” został przywieziony, zainstalowany i uruchomiony w Ośrodku Szkolenia Maszynistów i Kandydatów na Maszynistów Pol-Miedź Trans w Polkowicach.

Spółka zaprezentowała symulator po raz pierwszy we wrześniu na Targach TRAKO w Gdańsku, największym wydarzeniu branży kolejowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Wówczas wszyscy zainteresowani mogli spróbować swoich sił w prowadzeniu lokomotywy 111Ed-20 GAMA.

Całość zestawu symulatora składa się z trzech elementów: stanowiska nadzorującego, komputera centralnego oraz właściwego symulatora i jest zlokalizowana w dwóch pomieszczeniach Ośrodka Szkolenia Maszynistów i Kandydatów na Maszynistów Pol-Miedź Trans w Polkowicach.

Symulator będzie wykorzystywany przez spółkę do podnoszenia kwalifikacji maszynistów już zatrudnionych oraz szkolenia kandydatów na maszynistów. I właśnie dla tej drugiej grupy symulator ma szczególne znaczenie z uwagi na zmiany w obecnym systemie państwowego egzaminowania maszynistów.