Poznaliśmy szczegóły rozkładu jazdy SKM Warszawy do Piaseczna

Poznaliśmy szczegóły rozkładu jazdy SKM Warszawy do Piaseczna

Jak już informowaliśmy, od niedzieli 12 marca wraz z wiosenną korektą rozkładu jazdy pociągów SKM Warszawa uruchomi dwie linie do Piaseczna, S4 oraz S40.

Z analizy rozkładu wynika, że przewoźnik starał się zachować odjazdy pociągów według taktu.

Linia S4 z Piaseczna w kierunku Warszawy Gdańskiej i dalej  do Wieliszewa będzie odjeżdżała w okolicach 25 minut po każdej pełnej godzinie.

Pociągi linia S40 z Piaseczna do Warszawy Głównej będą odjeżdżały około 5 minut przed każdą pełna godziną.

Karol Adamaszek, rzecznik prasowy SKM Warszawa powiedział w rozmowie z Kolejowym Portalem, że spółka podczas opracowywania rozkładu jazdy zawsze dąży do ułożenia cyklicznego rozkładu.

Uważamy, że podnosi to atrakcyjność rozkładu z punktu widzenia pasażerek i pasażerów. Oczywiście, należy pamiętać, że kluczowe znaczenie mają warunki techniczno-ruchowe, panujące na liniach kolejowych (głównie zamknięcia torowe), które pozwalają lub nie pozwalają na osiągnięcie zamierzonego układu pociągów – dodał Adamaszek.

Szczegóły informacje dotyczące liczby pociągów linii S4 i S40 od 12 marca 2023 r.

W dni powszednie:

Linia S4: częstotliwość kursowania – raz w godzinie

  • z Piaseczna odjeżdża 20 pociągów tej linii; zasadniczo wszystkie kursują w relacji do Wieliszewa (docelowo w późniejszym okresie również do Zegrza Południowego), wyjątek stanowi ostatni pociąg (odjeżdżający z Piaseczna o godz. 23:24), który kursuje tylko do stacji Legionowo Piaski
  • do Piaseczna przyjeżdża 19 pociągów tej linii; pierwszy pociąg (przyjeżdżający do Piaseczna o godz. 5:38) rozpoczyna bieg na stacji Warszawa Gdańska, pozostałe kursują z Wieliszewa (docelowo z Zegrza Południowego)

Linia S40: częstotliwość kursowania – raz w godzinie

  • z Piaseczna odjeżdża 18 pociągów tej linii; wszystkie w relacji do stacji Warszawa Główna
  • do Piaseczna przyjeżdża 19 pociągów tej linii; wszystkie w relacji ze stacji Warszawa Główna

W soboty, niedziele i święta:

Linia S4: częstotliwość kursowania – raz w godzinie

– z Piaseczna odjeżdża 20 pociągów tej linii; 11 z nich będzie kursowało do Wieliszewa (docelowo do Zegrza Południowego), pozostałe do Legionowa

– do Piaseczna przyjeżdża 19 pociągów tej linii; pierwszy pociąg (przyjeżdżający do Piaseczna o godz. 5:38) rozpocznie bieg na stacji Warszawa Gdańska, 12 z nich będzie kursowało w relacji z Wieliszewa (docelowo z Zegrza Południowego), pozostałe – z Legionowa

Linia S40: nie kursuje.

Dodajmy, że wraz z wprowadzenie marcowej korekty rozkładu jazdy PKP Polskie Linie Kolejowe umożliwią kursowanie pociągów pomiędzy linia radomską a linia obwodową. Pociągi będą jechały nowym wiaduktem wybudowanym w obszarze stacji Warszawa Zachodnia.