Alstom z umowę ramową od Railpool na dostawę do 42 lokomotyw

Alstom z umowę ramową od Railpool na dostawę do 42 lokomotyw

Railpool i Alstom podpisały umowę ramową obejmującą zakup 27 nowych lokomotyw Traxx AC3 i Traxx DC3 oraz opcję na kolejnych 15 pojazdów.

Z przyjemnością szybko zaspokajamy rosnące zapotrzebowanie na tabor kolejowy w Szwecji i Norwegii, dostarczając więcej naszej niezawodnej floty i dodatkowo zasilając region nawet 20 nowo zbudowanymi lokomotywami Traxx AC3 Last Mile. Udana ekspansja naszego zasięgu poprzez dostarczanie nowoczesnych e-lokomotyw, ale także poprzez nasze lokalne zaangażowanie w Skandynawii, Włoszech i Polsce napawa nas dumą – powiedział Torsten Lehnert, prezes Railpool.

Dzięki temu zamówieniu Railpool stał się leasingodawcą największej jednorodnej floty lokomotyw Traxx DC3 Last Mile we Włoszech. W Polsce na początku lutego firma świętowała oficjalną inaugurację biura dla nowo powstałej spółki Railpool Polska.

Cieszymy się, że wraz z Traxx 3 firma Railpool po raz kolejny zdecydowała się na najnowocześniejszą platformę dla lokomotyw czteroosiowych w Europie. Jesteśmy dumni, że możemy zdecydowanie wspierać jedną z naszych największych klientom z sektora lokomotyw w rozwoju ich działalności na całym kontynencie – dodał Peter Amman Dyrektor ds. Lokomotyw w firmie Alstom.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia 2022 r. Alstom otrzymał od Railpool zamówienia na dostawę 15 lokomotyw Traxx.