Pożar budynku administracyjnego nieczynnej lokomotywowni w Katowicach

Pożar budynku administracyjnego nieczynnej lokomotywowni w Katowicach

Dziś w godzinach porannych doszło do pożaru budynku administracyjnego nieczynnej lokomotywowni w Katowicach. Na miejscu cały czas trwa akcja gaśnicza.

Jak poinformowała Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, ruch na stacji Katowice jest obecnie prowadzony.

 -Między godz. 6:50 a 7:30, na wniosek straży pożarnej, było czasowe wstrzymanie ruchu tylko na linii kolejowej 137 Katowice – Katowice Towarowe. Ze względu bezpieczeństwa zmiany w komunikacji dotyczyły tylko dwóch pociągów Kolei Śląskich, które zostały odwołane na odcinku Katowice – Gliwice  – dodała Głowacka.

Pożar obiektu potwierdził Michał Stilger rzecznik prasowy Polskie Koleje Państwowe S.A. , który dodał, że po zakończeniu akcji gaśniczej spółka będzie miała więcej informacji na temat samego pożaru i jego skutków.

– Dalsze działania, jako administrator tej nieruchomości, będziemy mogli prowadzić po zakończeniu czynności gaśniczych i przekazaniu terenu przez straż pożarną – zaznaczył Stilger.

Budynków na terenie d. lokomotywowni w Katowicach od lat nie użytkowano, choć jak informuje Stowarzyszenie Śląski Ruch na Rzecz Rozwoju Kolei były pomysły, żeby utworzyć tam muzeum kolejowe.