PKP S.A. i CS Natura wspierają personel medyczny we Wrocławiu

PKP S.A. i CS Natura wspierają personel medyczny we Wrocławiu

PKP S.A. oraz CS Natura udostępniły pokoje dla personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Onkologii w ośrodku szkoleniowym przy ul. Bocznej we Wrocławiu.

Pomieszczenie, gdzie lekarze i pielęgniarki mogą mieszkać podczas pandemii koronawirusa zostały udostępnione za darmo. Głównym celem tego rodzaju działań jest ochrona personelu medycznego oraz zmniejszenie liczby osób kontaktujących się z nim, a także z drugiej strony, zapewnienie bezpieczeństwa rodzinom lekarzy i pielęgniarek. Do dyspozycji DCO zostało oddanych 40 pokoi w ośrodku.

– Zależy nam na wspieraniu personelu medycznego, ponieważ jego zdrowie i komfort jest niezwykle ważny w trudnych czasach pandemii. Zwłaszcza, że w Dolnośląskim Centrum Onkologii przebywają pacjenci, którzy wymagają szczególnej troski i opieki oraz, z racji przechodzonych chorób, znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka infekcji koronawirusem – mówi Krzysztof Mamiński, prezes zarządu PKP S.A.

Pokoje dla personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Onkologii zostały udostępnione w ośrodku CS Natura bezterminowo. Działanie to wpisuje się w liczne przedsięwzięcia Grupy PKP z zakresu profilaktyki zakażeń koronawirusem wprowadzone na dworcach kolejowych, stacjach i pociągach, a także wspólne działania spółek i Fundacji polegające na wspieraniu służby zdrowia w zakresie zakupu sprzętu, na który zostanie przeznaczonych łącznie prawie 5 milionów złotych.