PKP PLK z odświeżoną stroną internetową

PKP PLK z odświeżoną stroną internetową

PKP Polskie Linie Kolejowe udostępniły nową stronę internetową. Zmiana jest widoczna na pierwszy rzut oka, spółka zrezygnowała przewijanych elementów na rzecz najnowszych wiadomości dotyczących dzielności zarządcy infrastruktury.

Zmiana wyglądu jest zauważalna już od samej górnej części strony gdzie zmniejszono logotyp a zdecydowanie  zwiększono wielkość menu, skąd możemy przejść do Portalu pasażera. Następnie w centralnej części strony, spółka przedstawia dwie ostatnio dodane informacje prasowe dotyczące działań PLK.

Kolejnym elementem jest dział „Warte uwagi” gdzie PKP Polskie Linie Kolejowe przedstawiły Krajowy Program Kolejowy, plany przetargowe, kampanie „Bezpieczny przejazd” a także wyszukiwarkę połączeń, której nie było na starej witrynie. Nie zabrakło także informacji o programie Kolej Plus.

W dolnej części strony umieszczono  aktualności. Jest to kolejny nowy element nowej odsłony witryny. Na poprzedniej stronie wszystkie informacje były w jednym miejscu jako „informacje prasowe” Teraz spółka postanowiła wyróżnić te treści, które nie opisują podstawowej dzielności  zarządcy infrastruktury ale umieszczone są tu takie treści jak przekazanie przez PLK nieużywanych już urządzeń,  wagonach czy elementach torów organizacjom promującym kolejowe tradycje.

Niestety nie zachowano struktury adresów informacji prasowych i aktualności. Zmiany dotkną przede wszystkim osoby obserwujące media społecznościowe PKP Polskie Linie Kolejowe. Gdy pracownicy biura prasowego spółki dodawali posty w social mediach i zamieszczali tam linka do danej informacji, to po zmianie layoutu, linki te nie działają i kierują na stronę 404 i informacją „strona nie istnieje”. Miejmy nadzieję, że ten błąd zostanie poprawiony.

Przypomnijmy, że kilka dni temu nowe witryny zaprezentowali dwaj przewoźnicy PKP Intercity oraz Warszawska Kolej Dojazdowa.