PGE Energetyka Kolejowa uruchomiła pierwszą stację paliw na Dolnym Śląsku

PGE Energetyka Kolejowa uruchomiła pierwszą stację paliw na Dolnym Śląsku

PGE Energetyka Kolejowa uruchomiła pierwszą, kolejową stację paliw na terenie woj. dolnośląskiego. Obiekt zlokalizowany na terenie stacji Wrocław Główny jest 20. stacją paliw, uruchomioną przez spółkę. Tym samym PGE EK rozszerzyła zasięg swojej działalności na terenie Dolnego Śląska.

W naszej działalności koncentrujemy się na rozwiązaniach, które odpowiadają na oczekiwania rynku. Do tej pory oferowaliśmy olej napędowy na Dolnym Śląsku jedynie przewoźnikom towarowym, poprzez stację we Wrocławiu Gądowie. Nowa stacja powstała z myślą o przewoźnikach transportu pasażerskiego, takich jak Koleje Dolnośląskie oraz PKP Intercity, stąd wybór lokalizacji przy Dworcu Wrocław Główny, która najlepiej będzie zaspokajać ich popyt na paliwa w tym regionie kraju  – wyjaśnia Sylwester Szczensnowicz, prezes zarządu PGE Energetyka Kolejowa. 

Stacja paliw jest dostępna dla przewoźników kolejowych przez całą dobę 365 dni w roku, umożliwiając tankowanie pojazdów szynowych za pomocą specjalnych kart flotowych, udostępnianych maszynistom kontrahentów PGE Energetyka Kolejowa. 

Jak tłumaczy spółka, zbiorniki do magazynowania paliwa w nowej stacji zostały umieszczone w naziemnym, zamkniętym kontenerze.

Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na skrócenie czasu budowy stacji dwukrotnie. Oddział Paliw PGE Energetyka Kolejowa w najbliższych latach planuje budowę kolejnych stacji, w oparciu o zapotrzebowanie przewoźników kolejowych w olej napędowy – poinformowała PGE Energetyka Kolejowa w komunikacie.

Obecnie PGE Energetyka Kolejowa prowadzi działalność na dwudziestu, w pełni zautomatyzowanych, koncesjonowanych stacjach paliw oraz 62. zakładowych stacjach paliw.