Niż Dudley przyczyną utrudnień w ruchu pociągów

Niż Dudley przyczyną utrudnień w ruchu pociągów

W związku z silnymi wiatrami występują utrudnienia w kursowaniu pociągów. Zespoły PKP PLK usuwają awarie na bieżąco. Tam, gdzie przejazd jest niemożliwy, pociągi mają skracane relacje. Na dworcach i peronach pasażerowie otrzymują informację o utrudnieniach w ruchu pociągów.

W związku z przerwą w ruchu na odcinku Krzywin Gryfiński – Dolna Odra (drzewo na torach) pociągi kursują drogą okrężną przez stacje Stargard i Krzyż. Uzgodniono honorowanie biletów z Kolejami Wielkopolskimi na całym obszarze działania spółki oraz z Polregio na terenie województw Wielkopolskiego i Lubuskiego. 

W związku z utrudnieniami atmosferycznymi pociąg TLK 14100 „Chemik” relacji Płock –Katowice został odwołany na odcinku Łąck- Katowice. Dla podróżnych uruchomiono zastępczą komunikację autobusową na odcinku Łąck- Częstochowa. Od stacji Częstochowa podróżnym umożliwiono przejazd pociągami Kolei Śląskich, w których uzgodniono honorowanie biletów Spółki PKP Intercity.

Pociąg TLK 45100/1 „Doker” relacji  Katowice – Gdynia Główna został odwołany na odcinku Katowice- Koluszki. Podróżnym na odcinku Katowice- Koluszki umożliwiono przejazd pociągiem TLK 65100 „Kormoran” relacji Katowice- Olsztyn Główny.  

Na odcinku Ostrowy – Kaliska Kujawskie występuje usterka sieci trakcyjnej. Ruch pociągów prowadzony po jednym torze. Mogą wystąpić opóźnienia do 15 minut. Przewidywany czas trwania utrudnienia do godz. 12:00.

Na odcinku Łowicz Gł. – Jackowice występuje usterka urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Mogą wystąpić opóźnienia do 15 minut.

Ze względu na brak napięcia w sieci trakcyjnej wstrzymany jest ruch pociągów na odcinku Zgierz – Łódź Widzew. Jak poinformowała ŁKA, zarządca Infrastruktury zadeklarował, że ruch pociągów zostanie wznowiony ok. godziny 14:00.