Łódzkie: wjechał pod pociąg PKP Intercity

Łódzkie: wjechał pod pociąg PKP Intercity

Policjanci, strażacy oraz medycy pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło dziś rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Longinówka. Samochód osobowy zderzył się z jadącym w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego pociągiem PKP Intercity relacji Bielsko Biała – Gdynia.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2022 roku, kwadrans przed godziną 8.00, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Longinówce.

Jak poinformowała Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie Tryb. ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący osobowym audi nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na tory i zderzył się z nadjeżdżającym, jadącym w kierunku Piotrkowa pociągiem osobowym relacji Bielsko Biała – Gdynia.

Kierujący i maszynista byli trzeźwi. Do szpitala trafił kierowca audi oraz dwóch przewożonych przez niego pasażerów – dodała Mościńska 

Policjanci apelują aby zachowywać  ostrożność w rejonie przejazdu kolejowego.

To tam właśnie najczęściej lekceważone są przepisy regulujące prawidłowe zasady przejeżdżania przez tory, kończące się tragicznie, ponieważ w konfrontacji z pędzącym pojazdem szynowym zarówno kierowca jak i pieszy zazwyczaj nie mają szans na przeżycie. Droga hamowania pociągu, o masie rzędu kilkuset ton, nawet przy niewielkich prędkościach, jest kilkunastokrotnie dłuższa niż zwykłego pojazdu – podkreślają Policjanci.