Funkcjonariusze SOK zatrzymali kieszonkowca na stacji Kraków Gł.

Funkcjonariusze SOK zatrzymali kieszonkowca na stacji Kraków Gł.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie podczas działań na terenie stacji Kraków Główny udaremnili kradzież portfela na szkodę obywatela Ukrainy. Mężczyzna, który usiłował dokonać kradzieży został przekazany funkcjonariuszom Policji, a odzyskane mienie wróciło do właściciela.

W środę, 12 stycznia 2022 r. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie, prowadzili działania przeciwkradzieżowe na terenie stacji Kraków Główny Osobowy. Podczas działań na trzecim peronie zauważyli mężczyznę, który podejrzewany był o dokonywanie kradzieży na szkodę podróżnych.

Podczas obserwacji zauważyli jak mężczyzna wyjmuje portfel z kurtki innego podróżnego usiłującego dokonać kradzieży z zastosowaniem metody na tzw. „zawieszkę” w pociągu relacji Przemyśl – Wrocław. Sprawca powiesił swoją kurtkę na wieszaku, a następnie z wiszącej obok kurtki innego podróżnego wyciągnął portfel opróżniając go z pieniędzy.

Funkcjonariusze SOK niezwłocznie podjęli interwencję. Sprawca na ich widok próbował porzucić mienie skradzione podróżnemu. W wyniku podjętych czynności przez mundurowych mężczyzna został ujęty, a poszkodowany, obywatel Ukrainy, odzyskał skradzione mienie.

Ujęty okazał się 64-letnim mieszkańcem Krakowa, został przekazany funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Krakowie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.