Dokąd na wakacje pociągiem Polregio?

Dokąd na wakacje pociągiem Polregio?

Wraz z początkiem wakacji, w całej Polsce startują kolejowe okazje dla podróżnych, którzy chcą w przystępnej cenie dotrzeć nad morze, jezioro czy w góry i uniknąć korków. Polregio uruchomiło kilkadziesiąt połączeń oraz przygotował się do obsługi tras uwielbianych przez turystów.

Miłośnicy urlopu nad Bałtykiem mogą być spokojni o dojazd nad morze. Na trasie z Gdyni Głównej do Helu w porównaniu do poprzedniego sezonu Polregio skieruje od 26 czerwca o 4 pociągi więcej. Druga wakacyjna trasa obejmuje odcinek od Gdyni Głównej do Łeby przez Lębork. W Zachodniopomorskim trasy popularne wśród turystów to m.in. te ze Szczecina do Świnoujścia i Kołobrzegu.

– Rozwijamy i rozszerzamy ofertę na wakacje w ślad za powrotem pasażerów na kolej. Ten sezon zapowiada się rekordowo dla całej krajowej turystyki i jako największy przewoźnik pasażerski w Polsce chcemy umożliwić bezpieczny dojazd w przystępnej cenie do najpopularniejszych miejscowości oraz ośrodków turystycznych – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu Polregio.

Park rozrywki i nie tylko

Dla miłośników parków rozrywki, Polregio ma specjalną ofertę. Już od 29 maja na trasie Katowice – Zator przez Mysłowice i Oświęcim Polregio łączy metropolię śląską z Zatorem i Energylandią, największym rodzinnym parkiem rozrywki w Polsce. Podobne połączenie realizowane jest z Krakowa. Obie trasy obsługują pociągi superREGIO, o podwyższonym standardzie. Oprócz tego pociągami Polregio w Małopolsce można dotrzeć do ciekawych miejscowości turystycznych, np. z Krakowa i Tarnowa do Muszyny i Krynicy-Zdroju oraz do Zakopanego. Miłośnicy wycieczek górskich mogą też skorzystać z połączenia z Muszyny do Popradu, których operatorem są Koleje Małopolskie we współpracy z Kolejami Słowackimi, a które od 5 lipca będą skomunikowane z pociągami Polregio do i z Krakowa.

Od 26 czerwca ruszają też pociągi sezonowe na trasach Lublin – Bełżec, Lublin – Jarosław oraz Chełm – Włodawa. Dodatkowe, sezonowe pociągi będą kursować z Rzeszowa do Zamościa, Sandomierza i słowackiej miejscowości Medzilaborce, w której znajduje się słynne Muzeum Andy’ego Warhola. Pociąg „Wojak Szwejk” w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Medzilaborce – Sanok – Medzilaborce będzie kursował od 25 czerwca w piątki, soboty i niedziele. Z kolei pociągi do Lublina, Zamościa i Sandomierza będą kursowały od 26 czerwca w soboty i niedziele. Dla podróżujących do Sandomierza na stacji końcowej będzie dodatkowo czekał autobus, który dowiezie chętnych do ścisłego centrum Sandomierza (Brama Opatowska), a po południu odwiezie podróżnych na pociąg.

A może urlop na Podlasiu?

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia pociągi sezonowe dojadą nad Zalew Siemianówka, który stanowi jeden z największych wodnych akwenów regionu. Składy będą kursowały m.in. w relacjach Białystok – Siemianówka,  Czeremcha – Siemianówka oraz Siemianówka – Hajnówka. Odcinek Czeremcha – Siemianówka został objęty ofertą promocyjną „Połączenie w dobrej cenie”, dzięki czemu przejazd będzie niemal o połowę tańszy niż w taryfie podstawowej.

Ponadto, już od 1 maja codziennie kursują również sezonowe pociągi na trasie Białystok – Waliły. Wcześniej kursowały one tylko w weekendy. Ze względu na typowo turystyczny charakter tego połączenia, rozkład jazdy został tak zaplanowany, aby w soboty i niedziele poranne pociągi kursowały w późniejszych godzinach niż w dni robocze. Na trasie Białystok – Waliły obowiązuje promocyjna oferta  „Bilet dobrych relacji”, dzięki której bilety na przejazdy są znacznie tańsze od podstawowej taryfy Polregio.

Zaplanuj komfortową podróż

Polregio zachęca do przeczytania ciekawych artykułów na blogu „Zmysł podróżowania”, gdzie można znaleźć wiele inspiracji na małe i duże podróże po Polsce. Polregio w swojej ofercie posiada szereg atrakcyjnych ofert. Warto z nich skorzystać zwłaszcza, jeśli za 39 zł można podróżować po Polsce przez cały weekend. Bilety na pociągi Polregio warto kupić za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl i aplikacji mobilnej Polregio lub w wielu inny elektronicznych kanałach sprzedaży. Dokonując transakcji w kasach biletowych i u obsługi pociągu zachęcamy do korzystania z możliwości dokonywania płatności kartą. Wybierając się w podróż pociągiem Polregio należy pamiętać o zabraniu maseczki lub innej osłony na twarz. Prosimy o zasłanianie ust i nosa przez cały czas odbywania podróży, a także o częste mycie lub dezynfekcję rąk.