Arriva złożyła wniosek o przyznanie otwartego dostępu na trasach Bydgoszcz Gł. – Hel – Bydgoszcz Gł. oraz Hel – Władysławo – Hel. Przewoźnik planuje uruchamiać codziennie połączenia wyłącznie w czasie wakacji, w okresie od 25 czerwca 2022 r. do 31 sierpnia 2026 r.
Arriva zamierza wykonywać jedno połączenie w pełnej relacji tj. Bydgoszcz Gł. – Hel – Bydgoszcz Gł., oraz dwie pary połączeń w relacji Hel – Władysławowo – Hel.
Zgodnie z rozkładem pociąg ma odjeżdżać ze stacji Bydgoszcz Gł. 7:21, a na Hel dotrzeć o 10:59. Podróż o długości 256 km ma trwać 3 godziny i 38 minut. Podróż powrotna na stacji Hel ma rozpocząć się o 17:54 a planowany przyjazd do stacji Bydgoszcz Gł. to 21:46, co oznacza, że podróż z nad morza będzie o kilka minut dłuższa. Dodatkowo w ciągu dnia Arriva uruchomi dwie pary pociągów relacji Hel (o. 11:38, 13:48) – Władysławowo (p. 12:13, 14:23) oraz Władysławowo (o. 13:21, 17:09) – Hel (p. 14:10, 17:47).
Przewoźnik do realizacji przejazdów będzie wykorzystywać następujące typy pociągów: SA133, SA134, SA139, VT628, VT642, VT646, MR/MRD.
Arriva deklaruje jednocześnie że w przypadku zwiększenia się potoku podróżnych lub zmiany parametrów eksploatacyjnych np. podniesienie prędkości itp. tabor będzie dopasowywany do możliwości i oczekiwań podróżnych.
Usługa, którą planuje realizować przewoźnik, ma stanowić kontynuację przewozów realizowanych od wakacji w 2016 r.
Rozkład jazdy pociągu na trasie Bydgoszcz Gł. – Hel – Bydgoszcz Gł.
z uwzględnieniem stacji zatrzymania oraz godzin odjazdu i przyjazdu.
stacja | godz. przyjazdu | godz. odjazdu | godz. przyjazdu | godz. odjazdu | |
Bydgoszcz Główna | 07:21 | 21:46 | |||
Pruszcz Pomorski | 07:43 | 07:43 | 21:26 | 21:26 | |
Laskowice Pomorskie | 07:52 | 07:52 | 21:06 | 21:07 | |
Warlubie | 08:10 | 08:10 | 20:55 | 20:55 | |
Smętowo | 08:23 | 08:23 | 20:39 | 20:39 | |
Pelplin | 08:36 | 08:36 | 20:21 | 20:21 | |
Tczew | 08:51 | 08:51 | 20:01 | 20:01 | |
Pruszcz Gdański | 09:04 | 09:04 | 19:46 | 19:46 | |
Gdańsk Główny | 09:13 | 09:14 | 19:37 | 19:38 | |
Gdańsk Wrzeszcz | 09:18 | 09:19 | 19:32 | 19:32 | |
Gdańsk Oliwa | 09:23 | 09:24 | 19:27 | 19:27 | |
Sopot | 09:28 | 09:29 | 19:23 | 19:23 | |
Gdynia Główna | 09:38 | 09:41 | 19:12 | 19:14 | |
Puck | 10:10 | 10:11 | 18:43 | 18:43 | |
Władysławowo | 10:21 | 10:24 | 18:32 | 18:34 | |
Władysławowo Port | 10:26 | 10:26 | 18:29 | 18:29 | |
Chałupy | 10:32 | 10:32 | 18:24 | 18:24 | |
Kuźnica (Hel) | 10:37 | 10:37 | 18:19 | 18:19 | |
Jastarnia Wczasy | 10:43 | 10:43 | 18:10 | 18:10 | |
Jastarnia | 10:46 | 10:46 | 18:07 | 18:07 | |
Jurata | 10:50 | 10:50 | 18:03 | 18:03 | |
Hel | 10:59 | 17:54 |