Polregio rozpoczyna cykl „Pocztówek z wakacji” i prezentuje ciekawe zakątki Polski

Polregio rozpoczyna cykl „Pocztówek z wakacji” i prezentuje ciekawe zakątki Polski

Trwają wakacje, a więc okres wzmożonych wyjazdów. W tym roku, z uwagi na pandemię, znacznie więcej osób niż zwykle zamierza spędzić urlop w kraju. Jak pokazują dane GUS sprzed miesiąca, zaledwie 8 % Polaków wyraziło chęć na zagraniczną podróż. W związku z tym Polregio uruchomiło w czerwcu dodatkowe składy do popularnych wśród turystów miejscowości.

Przewoźnik rozpoczyna również cykl „Pocztówek z wakacji”, w których zaprezentuje najciekawsze zakątki Polski. Planujecie wycieczkę nad morze? Koniecznie zapoznajcie się z rankingiem unikatowych atrakcji, w pobliże których bez problemu dotrzecie pociągiem.

Słowiński park narodowy – Wydma Łącka

Na unikatowym obszarze Słowińskiego Parku Narodowego dochodzi do procesu przemieszczania się wydm. Piasek, który wyrzuca morze, osadzany jest na plaży, a następnie z pomocą wiatrów przemieszcza się nad mierzeję Łebską. Ruchome wydmy, wraz z największą z nich – Wydmą Łącką, są jednym z najpiękniejszych widokowych miejsc nad Bałtykiem. Za niewielką opłatą każdy może wejść do parku by podziwiać cuda tworzone przez naturę. Pociągiem Polregio dotrzecie bezpośrednio do Łeby, skąd już tylko niecałe 6 kilometrów do tego zapierającego dech w piersiach miejsca, w którym będziecie mogli poczuć się jak pośrodku pustyni.

Latarnia morska Czołpino

Latarnia Czołpino położona jest pomiędzy miejscowościami Łeba i Rowy, na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. To najdalej oddalona od skupisk ludzkich budowla tego rodzaju. Wzniesiona została w XIX w. na najwyższej okolicznej wydmie (56 m n.p.m) w odległości około tysiąca metrów od brzegu. Wieża latarni osiąga wysokość 25 metrów, a u jej podnóża znajduje się Dom Latarnika. Aby dostać się na miejsce należy przebyć półtorakilometrowy odcinek szlaku wytyczonego wśród dziko rosnącego lasu. Zwiedzanie latarni warto jednak zaplanować nieco dłuższą trasą – z podróżą przez widowiskowe Wydmy Czołpińskie. Najbliżej położone przystanki pociągów Polregio to stacje Ustka oraz dworzec PKP Słupsk.

Woliński Park Narodowy – Wzgórze Gosań

Na pierwszy rzut oka gwarne Międzyzdroje nie są miejscem, w którym możemy poczuć bliski kontakt z dziewiczą naturą. A jednak – wystarczy zaledwie kilkuminutowy spacer od centrum, by zagłębić się w sosnowy las porastający nadmorskie wzgórza. Szybko odkryjemy szereg dowodów na to, że to właśnie w tym miejscu zdaniem wielu, polskie wybrzeże jest najpiękniejsze. Gosań to najwyższe wzniesienie Parku, z którego rozpościera się urzekający widok na bezkresne morze i strome zbocze porośniętego krzewami klifu. Przy dobrej pogodzie dostrzeżecie zarysy miast – Międzyzdrojów i Świnoujścia, a także małego niemieckiego miasteczka Ahlbeck. Wzgórze Gosań to idealne miejsce, by podziwiać romantyczny zachód słońca na tle morza. Jeżeli w podróż wybierzecie się pociągiem, to Waszą stacją docelową będzie Świnoujście, oddalone od Wzgórza o niecałe 20 kilometrów. Stamtąd, bardziej aktywnym turystom, polecamy wycieczkę rowerową lub jogging brzegiem Bałtyku.

Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie

Do Centrum Słowian i Wikingów najszybciej dostać się można ze stacji Wysoka Kamieńska. Na miejscu znajdziemy rekonstrukcję kilkunastu zabudowań wczesno-średniowiecznego Wolina datowanych na okres od IX do XI wieku. Skansen usytuowany jest na nabrzeżu rzeki Dziwna. Prace rekonstrukcyjne realizowane są na podstawie wykopaliskowych badań archeologicznych prowadzonych w tym mieście od ponad 100 lat. We wnętrzach chat zobaczyć można repliki oraz stylizacje mebli, narzędzi i przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Zwiedzający mają tu możliwość, nie tylko podpatrzeć pracę rzemieślników, ubranych w historyczne stroje, ale również spróbować własnych sił, a przez to poznać w praktyce życie i pracę naszych przodków.

Fokarium w Helu

Fokarium w Helu znajduje się przy Bulwarze Nadmorskim i jest częścią Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Na Hel dotrzecie bezpośrednio pociągiem Polregio, a sam obiekt od dworca PKP dzieli zaledwie 300 metrów. Fokarium jest placówką badawczo-hodowlaną, dzięki której w przyszłości foki znów zasiedlą południową część Morza Bałtyckiego. Na miejscu można obejrzeć ssaki z bliska, na żywo zobaczyć jakie mają zwyczaje, podziwiać ich niezwykłe umiejętności piłkarskie. Zwierzęta pod okiem doświadczonych opiekunów z pewnością zaprezentują swoje popisowe i spektakularne sztuczki.

Gabinet figur woskowych w Międzyzdrojach

Gabinet Figur Woskowych to świetna atrakcja turystyczna dla urlopowiczów w każdym wieku. Najsłynniejsze i najstarsze w Polsce Muzeum Figur Woskowych mieści się właśnie w Międzyzdrojach. Zarówno dzieci, jak i dorośli będą się świetnie bawić, a zgromadzona tu kolekcja figur woskowych robi wrażenie. Wszystkie postacie wykonane zostały z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, w skali 1:1. Kiedy znudzi Wam się już plażowanie, warto tam zajrzeć – pamiątkowa fotka z wakacji z Barackiem Obamą czy Jamesem Bondem na pewno zrobi wrażenie na Waszych znajomych! Pociąg Polregio zatrzymuje się na oddalonej o 15 kilometrów stacji PKP Świnoujście.

Oceanarium w Kołobrzegu

Pociągiem Polregio bezpośrednio dotrzecie za to do Kołobrzegu. Jedną z ulubionych rodzinnych atrakcji w tym mieście jest tamtejsze Oceanarium. Wewnątrz, z bliskiej odległości, zobaczyć można tropikalne gatunki ryb pochodzących z flory i fauny Morza Czerwonego, Oceanu Spokojnego oraz Indyjskiego. Najmłodsi podróżnicy mają szansę podziwiać m.in. gatunki takie jak płaszczki, piranie, mureny, a nawet rekiny rafowe, których długość potrafi przekroczyć dwa metry. Akwaria są przestronne, co ułatwia turystom możliwość szczegółowej obserwacji fascynującego, podwodnego świata.

Pamiętajcie, że bez względu na to, czy planujecie krótszą, czy dłuższą podróż – warto przygotować się do niej z wyprzedzeniem. Bilety na pociągi kupić można w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem Internetu, np. w systemie sprzedaży polregio.pl lub w bezpłatnej aplikacji mobilnej Polregio.