Newag testuje Griffina dla Lotos Kolej

Newag testuje Griffina dla Lotos Kolej

Już wkrótce do spółki Lotos Kolej trafi nowa lokomotywa Griffin wyprodukowana przez Newag w ramach umowy podpisanej na początku 2020 r.

E4DCU-031 uchwycony został we wtorek 14 września 2021 r.  w trakcie jazdy próbnej na szlaku Pyskowice – Gliwice Łabędy przez Krzysztofa Malinowskiego. 

Zakup jednej lokomotywy zrealizowany jest w ramach projektu „Zakup nowoczesnego taboru intermodalnego przez firmę Lotos Kolej” i jest dofinansowany ze środków unijnych.  W ramach tego samego projektu przewoźnik 216 wagonów platform produkcji firmy Kolowag.

To już trzecia lokomotywa tego typu w Lotos Kolej. Przewoźnik korzysta również z dwóch Griffinów w wersji E4DCUd, które poza silnikami elektrycznymi są wyposażone w pomocniczy silnik spalinowy.

Podczas zbliżających się targów TRAKO 2021, Siemens Mobility pokaże wielosystemową lokomotywę Vectron MS dla Lotos Kolej., która również została zakupiona przy wsparciu z funduszy Unii Europejskiej, za pośrednictwem Centrum Unijnych Projektów Transportowych na realizację przewozów intermodalnych.