Koleje Mazowieckie przedstawiły szczegóły nowego rozkładu jazdy pociągów

Koleje Mazowieckie przedstawiły szczegóły nowego rozkładu jazdy pociągów

W niedzielę, 12 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich edycji 2021/2022. Pierwsza organizacja zamknięciowa będzie obowiązywała do 12 marca 2022 r. W rozkładzie uwzględniono planowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe prace modernizacyjne trwające na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny oraz w obrębie stacji Warszawa Zachodnia.

R1 Warszawa – Skierniewice

Rozkład jazdy pozostaje zbliżony do obecnego. Część pociągów kursować będzie do/z stacji Warszawa Główna. Z uwagi na kolejną fazę prac modernizacyjnych związanych z przebudową stacji Warszawa Zachodnia, jego zmiana nastąpi 19 grudnia 2021 r. i 17 lutego 2022 r.

R2 Warszawa – Łuków

Rozkład jazdy pozostaje zbliżony do obecnego. Wybrane pociągi przyspieszone nadal będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Warszawa Centralna, a niektóre pojadą w bezpośredniej relacji do Radomia Głównego i Skarżyska Kamiennej.

R3 Warszawa – Łowicz Główny

Z uwagi na trwające prace w stacji Łowicz Główny oraz na szlaku Sochaczew – Bednary wciąż będzie uruchamiana ZKA na odcinku Sochaczew – Łowicz Gł. za wybrane pociągi. Rozkład jazdy ulegnie zmianie w dniu 23 grudnia 2021 r., kiedy więcej pociągów będzie mogło dojechać do Łowicza Głównego.

R6/R61 Warszawa – Szulborze Wielkie/Ostrołęka

Z uwagi na budowę tunelu w Zielonce ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka będzie odbywał się jednotorowo, co spowoduje zmniejszenie liczby pociągów KM na tym odcinku. Pociągi do/z Szulborza Wielkiego będą jeździć w bezpośredniej relacji z Warszawy Wileńskiej. Liczba tych połączeń będzie zwiększona o dwa dodatkowe kursy. Pojawią się też dwa nowe bezpośrednie połączenia z Wyszkowa do Warszawy Wileńskiej w porannym i w popołudniowym szczycie przewozowym.

R7 Warszawa – Dęblin

Na linii rozpoczyna się modernizacja odcinka Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer, która wraz z postępem prac spowoduje ograniczenia w kursowaniu pociągów KM. Wybrane połączenia do/z stacji Dęblin będą obsługiwane składami 45WE Impuls.

R8 Warszawa – Radom Główny – Skarżysko Kamienna

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia i nocną przerwę technologiczną pociąg nr 21644 relacji Radom odj. 22:31 – Warszawa Wschodnia przyj. 1:00 będzie kursował przez stację Warszawa Gdańska z pominięciem Warszawy Zachodniej oraz linii średnicowej.

Na linii pojawią się dwie nowe pary połączeń przyspieszonych łączących Radom Główny z Warszawą oraz poranny pociąg osobowy z Warszawy do Radomia Głównego po godzinie 6-ej. Dodatkowo wydłużamy dwa połączenia międzyszczytowe obecnie rozpoczynające i kończące bieg w Warce do/z Radomia Głównego. Połączenia przyspieszone zatrzymają się na przystanku Radom Gołębiów. Ponadto pociągi osobowe zaczną obsługiwać przystanek Warka Miasto. Wybrane połączenia do/z stacji Radom Główny będą obsługiwane składami 45WE Impuls.

R81 Dęblin – Radom

Na odcinku Dęblin – Pionki spółka uruchomi dwa dodatkowe połączenia. Ponadto dla poprawy porannego dojazdu do Radomia Głównego od 16 grudnia 2021 r. uruchamiamy nowy pociąg z Pionek przyjeżdżający do Radomia Głównego o godzinie 7:35.

R82 Radom – Drzewica

Uruchomione zostaną nowe połączenie z Radomia Głównego do Przysuchy skomunikowane z popołudniowym pociągiem „Radomiak” z Warszawy.

R9 Warszawa – Działdowo

Przewoźnik zwiększy liczbę połączeń na odcinku Nasielsk – Ciechanów – Mława o dwa dodatkowe kursy. Z uwagi na prace związane z przebudową stacji Warszawa Zachodnia rozkład jazdy ulegnie zmianie również od 19 grudnia 2021 r. Połączenia lotniskowe będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Centralna, ponadto zatrzymają się na nowym przystanku Warszawa Targówek.

 

Na liniach R91 Nasielsk – Sierpc, R21 Siedlce – Czeremcha oraz R31 Sierpc – Kutno rozkład pozostaje zbliżony do obecnego. W ramach możliwości technicznych staraliśmy się na stacjach węzłowych nawiązać skomunikowania z pociągami KM oraz z innymi przewoźnikami.