D. Seliga: PKP Cargo oferuje bardzo ciekawe perspektywy kariery, również międzynarodowej

D. Seliga: PKP Cargo oferuje bardzo ciekawe perspektywy kariery, również międzynarodowej

PKP Cargo zachęca młodych ludzi do rozwoju i realizacji ambicji zawodowych. Spółka oferuje staże, programy stypendialne, praktyki zawodowe, a dla najlepszych stabilne zatrudnienie, również za granicą. „Cargo to przyszłość” – mówi Dariusz Seliga, prezes przewoźnika.

Dzień Edukacji i Kariery TRAKO jest tradycyjnie zwieńczeniem największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Targów Kolejowych TRAKO. 22 września spółki Grupy PKP zorganizowały szereg spotkań oraz warsztatów, podczas których można zapoznać się z ofertami pracy, staży i praktyk.

Branża przewozów towarowych, w której działa PKP Cargo, nie jest branżą stricte kolejową i nie ogranicza się tylko do naszego kraju. Jesteśmy praktycznie w całej Europie, wciąż się rozwijamy i chcemy, by młodzi ludzie rozwijali się wraz z nami. Oferujemy im bardzo ciekawe perspektywy kariery, również międzynarodowej – podkreśla Dariusz Seliga.

Spółka PKP Cargo w Dniu Edukacji i Kariery TRAKO zaprezentowała program stypendialny „Najlepsi dla najlepszych” skierowany do uczniów przedostatnich i ostatnich klas szkół średnich o profilu technicznym. Uczniowie, którzy zgłosili się do uczestnictwa w programie, a także spełniają określone kryteria, otrzymają stypendia naukowe i gwarancję zatrudnienia.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również warsztat z przedstawicielami zawodów związanych z pracą na kolei „Szybka droga do rozwoju z PKP Cargo”.

Stawiamy na młodych, umożliwiając im rozpoczęcie swojej kariery zawodowej w branży kolejowych przewozów towarowych. Współpracujemy ze szkołami w całej Polsce, zapraszamy uczniów do realizowania praktyk zawodowych w zakładach PKP Cargo oraz oferujemy programy: stypendialny i stażowy. Stypendyści mają gwarancję zatrudnienia w naszej spółce” – mówi Dariusz Seliga, prezes PKP Cargo.

Odbyło się także rozstrzygnięcie ogłoszonego w maju br. konkursu Grupy PKP „Maszynista – zawód z przyszłością”, którego celem jest propagowanie tego zawodu wśród uczniów szkół ponadpodstawowych.

Zadania konkursowe zostały przygotowane w oparciu o program nauczania do zawodu technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz w oparciu o aktualną wiedzę ogólną dotyczącą taboru eksploatowanego w PKP Intercity oraz PKP Cargo. Uczniowie, którzy poradzili sobie z nimi najlepiej, otrzymali nagrody. W konkursie PKP Cargo „Maszynista – zawód z przyszłością” zwycięzcą została drużyna z Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku. Drugie miejsce zdobyli uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Małaszewiczach, a trzecie – ekipa reprezentująca Zespół Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach.