SKM Warszawa podsumowała 2021 rok

SKM Warszawa podsumowała 2021 rok

Kończący się 2021 rok to dla stołecznej Szybkiej Kolei Miejskiej przede wszystkim czas oczekiwania na nowe pociągi. Choć  produkcja pierwszego ruszyła na początku roku to już w wakacje skład przechodził pierwsze testy na torze doświadczalnym w Żmigrodzie. Już niebawem pierwsze nowe Impulsy 2 pojawią się w Warszawie.

Styczeń

SKM wspiera WOŚP. Na charytatywną aukcję trafił przejazd w kabinie maszynisty wybranego pociągu SKM oraz zwiedzanie stacji techniczno-postojowej na Odolanach.

Luty

Start produkcji Impulsów 2. W nowosądeckiej fabryce Newagu rozpoczęły się prace nad nowymi pojazdami dla SKM.

Prezesi SKM Warszawa i Kolei Mazowieckich apelują do Prezesa Rady Ministrów ws. szczepień kierowników pociągów.

Kwiecień

Eko jazda w raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2020”. Z programem ecodrivingu jako dobrą praktyką związaną z ochroną środowiska SKM zadebiutowała w 19. edycji zestawienia.

Maj

Prezes SKM nowym członkiem Rady Programowej CEEK. Misją instytucji jest praca na rzecz optymalizacji zużycia energii przez podmioty działające w transporcie kolejowym.

Maj/Czerwiec

Pod koniec maja przedstawiciele Szybkiej Kolei Miejskiej odebrali malaturę pierwszego Impuls 2.

Czerwiec

SKM-ką nad Zalew Zegrzyński. Nowe weekendowe połączenie do Radzymina przez Nieporęt zostało uruchomione z myślą o wszystkich warszawiakach, którzy chcieliby w pobliżu stolicy odpocząć nad wodą.

Lipiec

Nowy pociąg SKM z pasażerami na pokładzie. Przedstawiciele SKM i Newagu odbyli krótką, testową jazdę pierwszym Impulsem 2 na terenie zakładów nowosądeckiego producenta.

Pierwszy Impuls 2 przyjechał na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.

SKM z certyfikatem w obszarze utrzymania taboru! Jako pierwszy pasażerski przewoźnik kolejowy w Polsce SKM otrzymała certyfikat zgodności dla podmiotu odpowiedzialnego za utrzymanie taboru.

Sierpień

SKM rusza z kursem na licencję maszynisty. Ośrodek Szkolenia i Egzaminowania Maszynistów działający przy Szybkiej Kolei Miejskiej organizuje pierwsze szkolenie.

Rozpoczęły się testy nowych pociągów SKM. Pierwszy pięcioczłonowy Impuls 2 trafił na tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.

Wrzesień

XXX Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Reprezentacja SKM pojawiła się na największej konferencji polityczno-gospodarczej w Europie Środkowej i Wschodniej. Prezes Alan Beroud zabrał głos w panelu dot. wykorzystania wodoru w transformacji energetycznej Polski.

Dorota Nosarzewska wyróżniona w konkursie „Osobowość Warszawskiego Transportu Publicznego Przyjazna Pasażerom”. Starsza kierowniczka pociągu została doceniona za zaangażowanie, wzorowo wykonywane obowiązki służbowe i chęć niesienia pomocy. Szybką Kolej Miejską w konkursie reprezentowali także: Marzena Czernik, kierownik pociągu i Wiesław Bańburski, maszynista.

SKM bierze udział w Dniach Transportu Publicznego. W ramach świętowania pasażerowie i sympatycy SKM mieli możliwość odwiedzenia zaplecza technicznego na Odolanach i poznania pracy kolejarzy „od kuchni”.

SKM na TRAKO 2021! Można nas było spotkać na wspólnym stoisku Związku Samorządowych Przewoźników Kolejowych, a także na panelach dyskusyjnych i ważnych wydarzeniach branżowych.

Październik

SKM z wyróżnieniem za ecodriving! „Rzeczpospolita” zauważyła i doceniła nasz system nagradzania maszynistów stosujących energooszczędny sposób prowadzenia pojazdów.

Rozmawiamy o transporcie na Kongresie Transportu Publicznego i Inteligentnego Miasta. Wydarzenie otworzyła debata „W drodze do normalności. Wpływ pandemii Covid-19 na rozwój miast i transportu publicznego”, w której wziął udział Prezes Alan Beroud.

Wyjątkowi goście na bocznicy SKM. 19 października mieliśmy zaszczyt przyjąć na zapleczu technicznym delegację z Republiki Indonezji – dyplomaci i eksperci z dziedziny transportu wysłuchali prezentacji dotyczącej zasad organizacji transportu publicznego na terenie aglomeracji warszawskiej i zwiedzili pociągi SKM.

Grudzień

Bądź Szybki, odsłoń Klatkę, użyj Mocy! 13 grudnia ruszyła kampania edukacyjna SKM UMIE, która przypomina, że udzielanie pierwszej pomocy wcale nie jest trudne, szczególnie gdy w każdym pociągu SKM jest ratujący życie defibrylator.