Ruszyła budowa przystanku Pabianice Północne

Ruszyła budowa przystanku Pabianice Północne

Mieszkańcy Pabianic wsiądą do pociągu z nowego przystanku. PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły budowę nowego przystanku kolejowego Pabianice Północne. Inwestycja zwiększy dostęp do kolei, poprawiając komfort podróży m.in. do Łodzi i Sieradza. Wartość prac wynosi ok. 14 mln zł. Zadanie współfinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Nowy przystanek Pabianice Północne poprawi dostępność do kolei, w drugim co do wielkości mieście aglomeracji łódzkiej. Podróżnym zapewni on dogodny dojazd do Łodzi, Zduńskiej Woli i Sieradza.

Dwa perony jednokrawędziowe o długości 150 metrów powstaną w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego na ul. Lutomierskiej w Pabianicach. Wyposażone będą w ławki, wiaty, informację pasażerską, oświetlenie. Osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się dostęp do pociągów zapewnią pochylnie. Wygodne przesiadki z kolei na transport indywidualny umożliwią miejsca parkingowe oraz wiata rowerowa. Zakończenie inwestycji nastąpi w IV kwartale 2023 r.

Projekt pn. „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego” jest współfinansowany w 85 proc. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Łączna wartość projektu to ok. 50 mln zł.