PLK na Lubelszczyźnie doposażają perony

PLK na Lubelszczyźnie doposażają perony

Podróżni na stacjach w Chełmie i Bełżcu korzystają z nowych wiat. Lepsze oznakowanie i gabloty informacyjne są m.in. w Szczebrzeszynie i we Włodawie. Nowe tablice i gabloty będą w tym roku montowane na kolejnych 25 stacjach i przystankach.

W ostatnich miesiącach na 8 stacjach i przystankach postawione zostały nowe przeszklone wiaty. Podróżni mają ochronę przed deszczem m.in. w Chełmie, Tereszpolu Biłgorajskim, Zawadzie, Bełżcu i Szczebrzeszynie. Na stacji w Chełmie, w miejscu starych konstrukcji, zamontowano 8 nowych wiat.

Dla zapewnienia lepszej informacji montowane są dodatkowe gabloty informacyjne. Można w nich sprawdzić rozkład jazdy oraz zapoznać się z najważniejszymi informacjami o podróży. W 2019 roku gabloty ustawiono m.in. we Włodawie, Szczebrzeszynie, Chełmie, Okunince-Białe oraz Karolinówce.

W województwie na 7 stacjach i przystankach poprawiono oznakowania. Między innymi w Wandzinie, Niemcach, Chełmie i Bystrzycy k. Lublina zamontowane zostały nowe tablice z nazwami stacji, numerami peronów i torów. Pomagają one pasażerom w podróży. Prace zrealizowano ze środków własnych PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Wartość montażu i wymiany wiat, gablot oraz tablic to 350 tys. zł.

W tym roku planowane są kolejne działania na Lubelszczyźnie dla zwiększenia komfortu obsługi podróżnych za ponad 210 tys. zł. Wymienione zostaną m.in. tablice z oznakowaniem stacji w Bełżcu i Lublinie Północnym. Nowe gabloty informacyjne będą zamontowane na ponad 20 stacjach i przystankach, m.in. w Borowinie, Rejowcu, Zamościu i Dorohusku.