Ermewa rozszerza działalność intermodalną dzięki udanej współpracy z LTG Cargo Polska

Ermewa rozszerza działalność intermodalną dzięki udanej współpracy z LTG Cargo Polska

Ermewa nawiązała pierwszą udaną współpracę z LTG Cargo Polska w zakresie wynajmu 40 wagonów kontenerowych. Zupełnie nowe wagony Sgmmnss zostały przekazane w Popradzie na Słowacji.

Wszystkie 40 wagonów zostało wyprodukowanych w fabryce Tratravagonka w Popradzie. LTG Cargo będzie wykorzystywać 40-stopowe wagony głównie w Europie Północnej na trasie z Litwy przez Gdańsk do Duisburga w Niemczech Zachodnich. Współpraca ta stanowi istotne uzupełnienie istniejącej floty LTG Cargo.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Ermewa, ponieważ pozwala nam to jeszcze bardziej wzmocnić nasze zdolności intermodalne i sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów. Dodanie tych 40 kontenerowców od Ermewa zwiększa naszą wydajność operacyjną i pozwala nam zwiększyć nasze usługi transportowe do większej liczby miejsc docelowych” – mówi Michał Szlendak, prezes LTG Cargo Polska.

LTG Cargo Polska jest własnością litewskiej kolejowej spółki towarowej AB LTG Cargo, która jest częścią największej grupy kolejowej w krajach bałtyckich, litewskiej spółki państwowej AB Lietuvos Geležinkeliai. Firma specjalizuje się w transporcie towarowym i usługach spedycyjnych w różnych miejscach docelowych.

Ermewa jest dumna z rozszerzenia swojej sieci klientów w Polsce o tak silnego partnera, jakim jest LTG Cargo Polska. Wspólnie koncentrujemy się na rosnącym segmencie kolejowego transportu towarowego – transporcie intermodalnym – podkreśla Cyrille Guyon, zastępca dyrektora zarządzającego Ermewa.