Zmiana rozkładu jazdy pociągów SKM Warszawa od 14 czerwca

Zmiana rozkładu jazdy pociągów SKM Warszawa od 14 czerwca

Od niedzieli, 14 czerwca zmieni się rozkład jazdy pociągów wszystkich przewoźników, w tym również SKM. Największe modyfikacje, spowodowane pracami torowymi, zostaną wprowadzone na linii pruszkowskiej. Niektóre pociągi będą zaczynały i kończyły kursy na stacji Warszawa Zachodnia, a część po wyruszeniu z Pruszkowa zatrzyma się dopiero na stacji Warszawa Zachodnia.

Linia S1

W dniach od 14 czerwca do 5 lipca zarządca infrastruktury kolejowej – spółka PKP Polskie Linie Kolejowe – zaplanowała prace torowe na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków. W związku z tym, zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu pociągów SKM linii S1. Wybrane pociągi pojadą na trasie skróconej Otwock – Warszawa Zachodnia – Otwock lub pominą stacje i przystanki: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Piastów.

Zmiany dotyczą pociągów:

kierunek Pruszków

  • trasa skrócona „do Warszawy Zachodniej” – dla pociągów wyruszających z Otwocka o godz.: 10:11, 15:12, 16:12, 18:11

kierunek Otwock

  • trasa skrócona „z Warszawy Zachodniej” – dla pociągów wyruszających z Warszawy Zachodniej o godz.: 12:31, 17:31, 20:01
  • kursy z pominięciem stacji i przystanków: Piastów, Warszawa Ursus Niedźwiadek, Warszawa Ursus, Warszawa Włochy – dla pociągów wyruszających z Pruszkowa o godz.: 5:47, 9:12, 20:51.

Honorowanie biletów

Wszystkie bilety Kolei Mazowieckich będą ważne w pociągach SKM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach).
Wszystkie bilety ZTM będą ważne w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (w obu kierunkach).

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 14.06.2020 godz. 06:55. Osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować w pojeździe WTP lub bramce metra.

Linie S3 i S30

Zwiększy się liczba pociągów SKM linii S30. Przez dalekobieżną linię średnicową i stację Warszawa Centralna pojadą dwa pociągi wyjeżdżające rano z Warszawy Zachodniej o godz. 4.22 i 5.05 oraz jeden popołudniowy z Lotniska Chopina o godz. 15.59. W przeciwnym kierunku pociąg SKM linii S30 wyjedzie ze stacji Legionowo Piaski o godz. 22.34.

Od 14 czerwca wszystkie pociągi SKM na tej trasie będą kursowały w pełnej relacji – do i ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Obecnie jedno z popołudniowych połączeń jest realizowane ze i do stacji Warszawa Służewiec.

Linie S2 i S9

Dla linii SKM S2 i S9 zostaną wprowadzone niewielkie, kilkuminutowe zmiany w godzinach odjazdów wybranych pociągów z poszczególnych stacji i przystanków.