Wkrótce umowa na budowę nowego tunelu na stacji Warszawa Gdańska

Wkrótce umowa na budowę nowego tunelu na stacji Warszawa Gdańska

PKP Polskie Linie Kolejowe rozstrzygnęły przetarg na zaprojektowanie i budowę zachodniego przejścia pod torami na stacji Warszawa Gdańska.  Prace zrealizuje firma PORR.

W postępowaniu wpłynęło łącznie siedem ofert. Po przeprowadzonej aukcji elektronicznej, najkorzystniejsza okazała się oferta w wysokości 98 322 510 zł brutto złożona przez spółkę PORR. Według naszej wiedzy nie ma już żadnych przeszkód formalnych do podpisania kontraktu.

W ramach inwestycji, która potrwa 21 miesięcy, powstanie dodatkowe, prawie 100-metrowe nowe przejście podziemne po zachodniej stronie stacji Warszawa Gdańska (w kierunku ul. Kłopot).

Obiekt o szerokości ok. 10-metrów ma poprawić dostęp na perony oraz do komunikacji miejskiej, w tym metra. Na perony 2, 3 oraz 4 będą prowadzić schody ruchome oraz tradycyjne. Dostępność dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się zapewnią windy.

Do nowego tunelu zaplanowano wejście od strony Żoliborza z ul. Ks. Romana Indrzejczyka, które wyposażone zostanie w schody oraz windę. Po drugiej stronie stacji tunel zostanie połączony z dotychczasowym przejściem podziemnym prowadzącym do budynku dworca oraz metra.

Zadaniem wykonawcy będzie też budowa nowego zadaszenia oraz systemu informacji pasażerskiej.