Torpol przebuduje stację Ostróda

Torpol przebuduje stację Ostróda

PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały wykonawcę modernizacji stacji Ostróda. Prace za  312,6 mln zł brutto wykona Torpol.

W kwietniu PKP PLK poinformowały, że na realizację zamówienia zamierzają przeznaczyć 369 mln zł brutto. Oferty złożyło wówczas czterech wykonawców w kwotach od 500 452 392,35 zł brutto (Torpol) do 668 110 031,98 zł brutto (PPM-T).

Po przeprowadzonej aukcji, wykonawcy mocno obniżyli swoje oczekiwania. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę spółki Torpol w wysokości 312,6 mln zł, co oznacza, że poznańska firma obniżyła początkowo ofertę o blisko 188 mln zł brutto.

Po aukcji elektronicznej najwyższa cena oferty wyniosła 318,589 mln zł.

Modernizacja stacji Ostróda obejmie przebudowę peronów, torów i przejścia podziemnego, które wydłużone będzie do ul. Słowackiego. Dostępność zapewnią windy. Powstanie stacja bez barier architektonicznych, odpowiadająca oczekiwaniom wszystkich podróżnych.

Ponadto wymiana torów, rozjazdów, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym zwiększy możliwości sprawnego prowadzenia ruchu na stacji. Płynniejszy przejazd składów zapewni przebudowana i wzmocniona konstrukcja pobliskiego kamienno-ceglanego mostu nad Drwęcą. Stacja w Ostródzie, po zakończeniu inwestycji, będzie dostosowana do lepszej obsługi składów towarowych o długości 750 metrów. Pozwoli to na przewóz większych ilości ładunków.