Rusza przebudowa przystanków Gdynia Leszczynki i Gdynia Grabówek

Rusza przebudowa przystanków Gdynia Leszczynki i Gdynia Grabówek

PKP SKM w Trójmieście poinformowała, że w związku z przebudową przystanków Gdynia Leszczynki  i  Gdynia Grabówek od 1 kwietnia na odcinku Gdynia Chylonia – Gdynia Główna – Gdynia Chylonia pociągi PKP SKM w obu kierunkach będą jeździły po jednym torze. Prace wykona Polsko-hiszpańskiego konsorcjum Roverpol oraz Rover Infraestructuras.

Przewoźnik przypominamy, że bilety w Taryfie Pomorskiej obowiązują w pociągach obu przewoźników.

– Istnieje więc możliwość przesiadki np. na stacji Gdynia Chylonia do pociągu Polregio i przejazd nim bezpośrednio do Gdyni Głównej, z pominięciem modernizowanych przystanków oraz przystanku Gdynia Stocznia -Uniwersytet Morski – informuje PKP SKM w Trójmieście

Także niektóre pociągi PKP SKM na odcinku Gdynia Chylonia – Gdynia Główna –  Gdynia Chylonia będą kursowały po torach dalekobieżnych, z pominięciem tych przystanków.

Ponadto od 1 kwietnia przez 6 miesięcy nieczynny będzie przystanek Gdynia Grabówek. Pociągi nie będą się na nim zatrzymywać!

Dojście do Osady Kolejowej możliwe tunelem znajdującym się pomiędzy przystankami Gdynia Leszczynki  i Gdynia Grabówek (przy sklepie Biedronka i budynkiem OPEC).

Bilety okresowe oraz jednorazowe, ważne w pociągach uruchamianych przez PKP SKM w Trójmiejskie na trasie (lub jej fragmencie) pomiędzy przystankami Gdynia Chylonia i Gdynia Stocznia – Uniwersytet Morski, będą honorowane w autobusach i trolejbusach gdyńskiej komunikacji miejskiej:

w okresie od 1 kwietnia do 30 września br. przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia,
w relacjach pomiędzy przystankami komunikacji miejskiej (ZKM w Gdyni):Chylonia Dworzec PKP <–> Stocznia SKM – Morska (ul. Chylońską i dalej ul. Morską, także ul. Zakręt do Oksywia do/z przystanku Grabówek SKM),
Hutnicza – Estakada <–> Morska – Estakada / Węzeł Żołnierzy Wyklętych (przez Estakadę Kwiatkowskiego).

Szczegółowe informacje dotyczące honorowania biletów w pojazdach ZKM Gdynia

Podróżni mogą zwracać bilety okresowe w relacji z/do przystanku Gdynia Grabówek ważne po 1 kwietnia 2022 r. bez potrącenia odstępnego. W miarę postępu prac modernizacyjnych rozkłady jazdy będą się zmieniać, dlatego przed rozpoczęciem każdej podróży należy uważne sprawdzać godziny odjazdu i przyjazdu pociągu do stacji docelowej.

Modernizację przystanku Gdynia Leszczynki wykona konsorcjum Roverpol oraz Rover Infraestructuras.  Prace obejmują m.in.: rozbiórkę i budowę nowego peronu, demontaż i zabudowę nowej nawierzchni kolejowej, rozbiórkę i budowę nowego wejścia na peron, rozbiórkę i budowę nowego wejścia od strony ulicy Wiejskiej.

Polsko-hiszpańskiego konsorcjum przeprowadzi rownież modernizację przystanku osobowego SKM Gdynia Grabówek.