Od dziś obowiązuje ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów

Od dziś obowiązuje ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów

7 listopada zostanie wprowadzona ostatnia w tym roku korekta rozkładu jazdy pociągów. Mieszkańcy Krakowa wyruszą w podroż z nowych przystanków – Kraków Swoszowice i Kraków Złocień. Powrócą pociągi na trasie Kraków Bonarka – Bielsko Biała. Na Mazowszu będzie lepsza oferta połączeń w relacjach Warszawa – Radom.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i przewoźnicy wspólnie opracowali ofertę połączeń dla podróżnych, która będzie obowiązywała od 7 listopada do 11 grudnia. Zmiana rozkładu umożliwia codzienne kursowanie kilku tysięcy pociągów pasażerskich i towarowych oraz prowadzenie inwestycji na torach. Zarządca infrastruktury kontynuuje realizację projektów z Krajowego Programu Kolejowego o wartości prawie 77 mld zł.

Infrastruktura

Nowe przystanki Kraków Swoszowice na trasie w kierunku Skawiny i Kraków Złocień na linii w kierunku Tarnowa ułatwią codzienne podróże do pracy i szkoły.

Na kolejowych szlakach korekta pozwala po zakończeniu robót i przejście wykonawców do kolejnych prac. Na trasie Kraków Bonarka – Bielsko- Biała powrócą bezpośrednie połączenia kolejowe. Wcześniej ze względu na szeroki zakres robót była zastępcza komunikacja autobusowa. Podróżni skorzystają z nowego peronu w Barwałdzie Średnim.

Przewoźnicy

Od dziś Warszawę  z Poznaniem połączy nowa para pociągów PKP Intercity , a wszystkie dzienne pociągi łączące Radom z Warszawą pojadą najkrótszą i najszybszą trasą. Składy Kolei Dolnośląskich będą kursowały z pominięciem niektórych stacji. Na części odcinków wprowadzona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Na wielu liniach Mazowsza trwają prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej, które wpływają na kształt rozkładu jazdy mazowieckiego przewoźnika. Największe zmiany w rozkładzie Kolei Małopolskich nastąpią od połowy listopada kiedy to przywrócony zostanie ruch pociągów na trasie SKA1 a także wrócą pociągi do i z Jasła w pełnej relacji bez komunikacji zastępczej. Od 7 listopada 25 pociągów Kolei Wielkopolskich będzie miało zmienioną godzinę kursowania w stosunku do obecnego rozkładu. Największe zmiany w rozkładzie warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej będą dotyczyły linii S3, gdzie większość pociągów będzie zaczynała i kończyła kursy na przystanku Warszawa Powązki.