7 listopada zmieni się rozkład jazdy pociągów KM

7 listopada zmieni się rozkład jazdy pociągów KM

Na wielu liniach Mazowsza trwają prace modernizacyjne infrastruktury kolejowej, które wpływają na kształt rozkładu jazdy oraz jego częste zmiany. Wciąż trwa także przebudowa stacji Warszawa Zachodnia, co przekłada się na częstotliwość i trasy kursowania części pociągów.

To już ostatnia korekta rozkładu jazdy zanim 11 grudnia wejdzie w życie rozkład edycji 2021/2022. Przez najbliższe tygodnie będą kontynuowane najważniejsze prace modernizacyjne prowadzone przez PKP PLK, w tym przede wszystkim na stacji Warszawa Zachodnia.

Szczegóły zmian:

R1 Warszawa – Skierniewice

7 listopada nastąpi zamknięcie jednego z torów na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków. Pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

R3 Warszawa – Łowicz

Wciąż będą trwały prace modernizacyjne w stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. Z uwagi na brak torów odstawczych w Łowiczu Głównym zostanie ograniczona liczba połączeń kolejowych do tej stacji, a w zamian będzie kursować ZKA. Z uwagi na remonty dróg zmieni się organizacja ZKA – autobusy przyspieszone z Łowicza Głównego do Sochaczewa nie będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich.

R6 Warszawa – Szulborze Wielkie

Z uwagi na budowę tunelu drogowego w stacji Zielonka ruch pociągów na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka będzie się odbywał po jednym czynnym torze. Ze względu na utrudnienia zmniejszy się liczba połączeń na tym odcinku.

R9 Warszawa – Działdowo

Z uwagi na przebudowę stacji Warszawa Zachodnia pociągi KM będą rozpoczynały oraz kończyły bieg na p.o. Warszawa Wola lub stacji Warszawa Gdańska. Połączenia lotniskowe nadal będą kursowały tylko do/ze stacji Warszawa Centralna.

R81 Dęblin – Radom

Między 8 – 30 listopada zostaną przeprowadzone prace związane z wymianą sieci trakcyjnej na odcinku Żytkowice – Pionki – Jedlnia Letnisko. Ruch pociągów na tym odcinku będzie prowadzony jednotorowo. Prace przełożą się na zmiany w rozkładzie jazdy pociągów.

R8 Radom – Skarżysko-Kamienna

W dniach 10-30 listopada, z uwagi na prace utrzymaniowo naprawcze na odcinku Rożki – Jastrząb, ruch pociągów będzie prowadzony jednotorowo. Z uwagi na te prace zmieni się rozkład jazdy pociągów.

Szczegółowy rozkład jazdy dla poszczególnych linii znajduje się w tabelach rozkładu jazdy