Przystanek Kraków Złocień czeka na pierwszych pasażerów

Przystanek Kraków Złocień czeka na pierwszych pasażerów

W niedzielę, 7 listopada 2021 r. uruchomiony zostanie nowy przystanek Kraków Złocień. Nie oznacza to jednak, że prace przy obiekcie pomiędzy stacją Kraków Bieżanów a przystankiem Kokotów już się zakończyły.

Zgodnie z sygnałami od czytelników, pierwszy z dwóch wybudowanych peronów nie jest dostosowany do osób niepełnosprawnych, problemy będą mieli także rodzice z wózkiem dziecięcym oraz rowerzyści. Choć na przystanku są winda to nie zostały jeszcze uruchomione. Niestety nie zaplanowano budowy najazdów podobny jak np. na przystanku Kraków Prokocim.

Jak poinformował „Kolejowy Portal” Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, od 7 listopada podróżni skorzystają z pierwszego z dwóch peronów przystanku. Nie oznacza to jednak, że prace przy obiekcie już się zakończyły.

– Wykonawca w najbliższych miesiącach będzie przygotowywał drugi peron, oraz kończył budowę wind. Dźwigi zostały już zamówione. Ich dostawa, montaż i oddanie do eksploatacji przewidywane jest na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku – dodaje Hamarnik

Dojazd do Krakowa Głównego zajmie ok. 15-20 minut, a w ciągu doby na przystanku zatrzymywać się będzie w sumie około 30 pociągów Kolei Małopolskiej oraz Polregio.

Budowa przystanku Kraków Złocień to element modernizacji krakowskiej linii średnicowej. Projekt „Prace na linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice wraz z dobudową torów linii aglomeracyjnej”.

– Docelowo wszystkie stacje i przystanki, modernizowane w ramach inwestycji, będą w pełni dostępne dla podróżnych o ograniczonych możliwościach poruszania się – zaznaczył przedstawiciel PKP PLK.