Jaki tabor wystawią polscy producenci na InnoTrans 2022?

Jaki tabor wystawią polscy producenci na InnoTrans 2022?

W przyszłym tygodniu w Berlinie odbędzie się XIII edycja międzynarodowych targów techniki transportowej InnoTrans. Jaki tabor zaprezentują polscy producenci?

FPS

H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych pokaże wagon 177A-10, który jest wagonem przedziałowym drugiej klasy przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnością o max prędkości 200 km/h. PKP Intercity otrzyma 10 takich pojazdów.

Dodatkowo FPS zaprezentuje pojazd „PLUS” czyli dwunapędowy zespół trakcyjny przeznaczony do eksploatacji w ruchu regionalnym, na trasach o umiarkowanym natężeniu ruchu.

Newag

Również nowosądecki producent zaprezentuje dwa pojazdy. Jak już informowaliśmy, producent  pokaże dwunapędowy spalinowo-elektryczny pojazd EN63H-008, który został wyposażony w superkondensator. Urządzenie to pozwala na odzyskiwanie energii w trakcie hamowania pojazdu, jej czasowe zmagazynowanie oraz późniejsze wykorzystanie podczas rozruchu pojazdu. W praktyce pozwoli to na obniżenie obciążenia silnika spalinowego podczas ruszania z miejsca, co przełoży się na obniżenie zużycia paliwa oraz redukcję emisji spalin.

Drugim pojazdem, który zaprezentuje Newag będzie lokomotywa Dragon 2 MST.

Pesa Bydgoszcz

Bydgoska firma wspólnie z PKN Orlen zaprezentują manewrową lokomotywą wodorową oraz stację do tankowania wodoru.

Firmy podpiszą również specjalne porozumienie w sprawie wspólnego przygotowania ofert w przetargach na dostawy taboru wodorowego wraz z dostawą wodoru i stacji tankowania. Uroczysta prezentacja we wtorek 20 września o godz. 15.00 przy lokomotywie, tory wystawiennicze TO2 18/19. 

Innowacyjne pociągi z Niemiec i Szwajcarii

Pod hasłem „Destination Digital” na targach InnoTrans, Siemens Mobility pokaże cztery kluczowe obszary wspierające swoich klientów.

Na targach InnoTrans firma Stadler po raz pierwszy zaprezentuje zasilany ogniwami paliwowymi model FLIRT H2.