Będzie noce połączenie RegioJet z Wiednia i Pragi do Warszawy?

Będzie noce połączenie RegioJet z Wiednia i Pragi do Warszawy?

Do Urzędu Transportu Kolejowego wpłynął wniosek RegioJet w sprawie uruchomienia nocnego pasażerskiego połączenia na trasie Warszawa Wschodnia – Wien Hbf. / Praha hl.n. – Warszawa Wschodnia.

Przewoźnik zadeklarował chęć wykonywania nowej usługi w terminie od 11 grudnia 2022 r. do 11 grudnia 2027 r. Czeska spółka planuje realizować codziennie jeden kurs w obie strony przez cały roczny rozkład jazdy.

Jak wynika z przedstawionego rozkładu, odjazd pociągu ze stacji Wien Hbf. zaplanowano na godz. 21:07, z Pragi o 22:00 a przyjazd do stacji Warszawa Wsch. na godz. 7:02.

Ze stacji Warszawa Wsch. skład ma odjeżdżać o 20:54. Przyjazd do stacji Praga zaplanowano na godz. 6:00 a do Wiednia na godz. 7:00.

Jak podkreśla sam przewoźnik pociąg będzie prowadzić prowadzić grupę bezpośrednich wagonów odłączanych/dołączanych na stacji Bohumín.

Do obsługo pociągu przeznaczone będą lokomotywy Siemens Vectron lub Bombardier Traxx oraz 6-12 wagonów pasażerskich z miejscami do leżenia oraz z miejscami do siedzenia. 

W ostatnim czasie Urząd Transportu Kolejowego poinformował o złożeniu przez RegioJet wniosków na uruchomienie połączeń na trasach: