PKP S.A. bez ofert na przebudowę dworca Bydgoszcz Zachód

PKP S.A. bez ofert na przebudowę dworca Bydgoszcz Zachód

Niepowodzeniem zakończyło się postępowanie PKP S.A. na przebudowę dworca Bydgoszcz Zachód. W przetargu nie wpłynęła żadna oferta.

Na sfinansowanie zamówienia PKP S.A. zamierzały przeznaczyć 2 528 236,14 zł brutto.

Dzięki przebudowie, dworzec miał być bardziej nowoczesny i dostosowany do potrzeb wszystkich grup podróżnych, w tym osób z niepełnosprawnościami. Przy zachowaniu obecnej bryły obiekt zmieniłby swoje oblicze. Na odmalowanej elewacji planowano umieszczenie nowoczesnego zegara.

Przewidziano również zmianę wnętrza. W klimatyzowanej poczekalni podróżni zyskaliby estetyczne ławki z wyprofilowanym i wygodnym oparciem, gabloty z rozkładami jazdy oraz elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów. Tuż przy niej zlokalizowano toalety, które miały być wyposażone w udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodzin z dziećmi tj. np. przewijaki.

Dworzec Bydgoszcz Zachód po przebudowie stałby się też bardziej ekologiczny dzięki montażowi  energooszczędne oświetlenie w technologii LED wraz z automatyką sterującą.

Metamorfozę miało przejść także przejdzie najbliższe otoczenie budynku. Zaprojektowano pasujące do dworca oświetlenie oraz elementy małej architektury, takie jak ławki i kosze.